RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Kasım 2014 - Pazar 15:51
 
1300 Filistinli Gözaltında
İsrail'in Haziran ayından bu yana bin 300 Filistinliyi gözaltına aldığını ve bunların yüzde 40'ının çocuklardan meydana geldiği açıklandı.
Dünya Haberi
1300 Filistinli Gözaltında

Filistin Esirler Cemiyeti'nin avukatı Mufid el-Hac, İsrail'in Haziran ayından bu yana bin 300 Filistinliyi gözaltına aldığını ve bunların yüzde 40'ının çocuklardan meydana geldiğini yaptığı yazılı açıklamada  belirtti.

 

Muhammed Ebu Hudayr isimli gencin, Yahudi yerleşimciler tarafından öldürülmesinden sonra gözaltıların özellikle çok artış gösterdiğini dile getiren Hac, İsrail'in gözaltına alındığı çocuk ve gençlerin çoğunu ailelerine 800 ila bin 600 Amerikan Doları (USD) arasında değişen miktarda kefalet ödeterek serbest bıraktığını ifade etti.

 

Hac, İsrail'in 22 Ekim'den bu yana gözaltına aldığı kişi sayısının 250'yi aştığına değinerek, reşit olmayanlara yönelik "ev hapsi" ve "evden uzaklaştırma" cezalarında da artış olduğunu kaydetti.

 

Son günlerde özellikle İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik artan ihlalleri nedeniyle Kudüs'ün mahallelerinde İsrail polisi ile Filistinli gençler arasında sık sık gerginlik yaşanıyor.

Kaynak: (TRT ) - TRT Haber Editör:
Etiketler: 1300, Filistinli, Gözaltında,
Yorumlar
Haber Yazılımı