RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
Haber Detayı
06 Kasım 2014 - Perşembe 09:49
 
IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı
Ankara Sheraton Otel’de IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı düzenlendi.
Eğitim Haberi
IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı

Ankara Sheraton Otel’de IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı düzenlendi. 2002 yılından bu yana hızla gelişerek Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları bu yıl 5-12 Kasım tarihleri arasında 5 ayrı merkezde düzenleniyor. Yurtdışı hayalini gerçekleştirmek isteyenler ilk gününde yoğun ilgi gösterdi. Gençler fuar alanına gelerek kurulan stantlardan yurtdışı eğitim fırsatları ve fiyatları ile ilgili birebir görüşerek bilgi aldı.

ABD,İngiltere, Almanya, Kanada, Avustralya, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Litvanya, Avusturya, Estonya, Malezya gibi 35 ülkeden 100’ün üzerinde eğitim kurumu IEFT Fuarı’na katılarak, sundukları imkanları Türk öğrenci ve ailelerine tanıttı.

University of British Columbia, New York University (NYU), Hong Kong University of Science and Technology, Leiden University, University of Sussex, University of York, Lund University, KTH Royal Institute of Technology, University of Southampton, Eindhoven University of Technology, Arizona State University, University of Vienna gibi dünyaca ünlü üniversiteler fuarlara katılan kurumlar arasında yer aldı.


Eğitim fuarına gelen yaklaşık 3 bin kişi, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alarak ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları sorma ve bilgi edinme fırsatını yakaldı.

26. IEFT Fuarları, 6 Kasım İzmir, 8-9 Kasım İstanbul (Avrupa Yakası), 10 Kasım İstanbul (Anadolu Yakası) ve 12 Kasım tarihinde Bursa’da düzenlenecek. 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: IEFT, Yurtdışı, Eğitim, Fuarı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı