RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
Haber Detayı
17 Kasım 2014 - Pazartesi 11:20
 
IŞİD'in 'Cihatçı John'u yaralandı mı?
Mail on Sunday gazetesi, IŞİD mensubunun geçen hafta hava saldırılarında yaralandığını yazdı
Dünya Haberi
IŞİD'in 'Cihatçı John'u yaralandı mı?

Batılı rehinelerin infaz görüntülerinde görülen "Cihatçı John" lakaplı IŞİD mensubunun, ABD'nin Irak'taki hava saldırılarında yaralandığı iddia edildi.
 
The Mail on Sunday gazetesinin manşetinden verilen haberde, "İngiliz rehineler David Haines ve Alan Henning'i infaz eden IŞİD militanının, hava saldırılarında yaralandığı bildiriliyor" ifadesi kullanıldı.
 
John'un IŞİD yetkililerinin geçen hafta Suriye sınırı yakınında Irak'ta yaptıkları toplantı sırasında düzenlenen hava saldırısında yaralandığı kaydedildi. Gazete, haberini saldırının ardından yaralıları tedavi eden bir hemşirenin sözlerine dayandırdı.
İngiltere Dışişleri Bakanlığı, IŞİD mensubunun yaralandığına dair haberleri araştırdığını bildirerek "Konudan haberimiz var. Bu haberleri doğrulayamayız" açıklamasında bulundu.
 
İngiliz basınının "Cihatçı John" lakabıyla haberlerinde yer verdiği IŞİD mensubu, İngiliz rehineler David Haines ve Alan Henning ile Amerikalı rehineler James Foley ve Steven Sotloff'un infaz görüntülerinde görülmüştü. IŞİD mensubu, İngiliz aksanıyla dikkati çekmişti.
 
Basın, IŞİD mensunun  yaralandığı haberinin ardından, Peter Kassig isimli başka bir Amerikalı rehineyle ilgili yayınlanan son videoda görüldüğünü ancak bu videonun "Cihatçı John"un yaralanmasından önce çekilmiş olabileceğini bildirdi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: IŞİD'in, 'Cihatçı, John'u, yaralandı, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı