RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
Haber Detayı
07 Kasım 2014 - Cuma 09:14
 
Aksa İçin Şehit Oldu
“Kocam Mescid-i Aksa için şehid oldu. İsrail tüm erkeklerimizi ve çocuklarımızı öldürse de bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz.”
Dünya Haberi
Aksa İçin Şehit Oldu

İsraillilerin üzerine aracını sürdüğü iddiasıyla vurularak öldürülen Filistinlinin eşi Amira, “Kocam Mescid-i Aksa için şehid oldu. İsrail tüm erkeklerimizi ve çocuklarımızı öldürse de bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” dedi.

İsraillilerin üzerine aracını sürdüğü iddiasıyla vurularak öldürülen Filistinli İbrahim el-Akkari’nin eşi, “Kocam Mescid-i Aksa için şehid oldu” dedi. Kudüs’teki Şafat mülteci kampındaki evinde konuşan Amira (31), “İsrail tüm erkeklerimizi ve çocuklarımızı öldürse de bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu. “İbrahim sıradan bir Filistinli Müslümandı” diyen Amira, eşinin erkek kardeşi Musa el-Akkari’nin ise Hamas üyesi olduğunu ve İsrail ile Hamas arasındaki Gilat Şalit esir takası ile hapisten çıktığını söyledi. İbrahim el-Akkari, Doğu Kudüs’te aracını İsrailli yayaların üzerine sürerek, bir kişinin ölümüne ve 14 kişinin yaralanmasına neden olduğu iddiasıyla İsrail polisi tarafından vurularak öldürülmüştü.

 

Kaynak: (Yeni Akit) - Yeni Akit Gazetesi Editör:
Etiketler: Aksa, İçin, Şehit, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı