RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Kasım 2014 - Pazartesi 07:44
 
Bakan Kılıç, "Herkes Haddini Bilecek!"
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, yaptığı konuşmada Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylara değindi. Kılıç İsrail'e yüklendi ve "Herkes haddini bilecek" ifadesini kullandı.
Siyaset Haberi
Bakan Kılıç,

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İsrail'in Mescid-i Aksa müdahalesini eleştirdi ve "Kimse secdeye vardığımız yere, ayakkabıyla giremez, herkes haddini bilecek" dedi.

 

Kılıç, Samsun'da gerçekleşen partisinin Vezirköprü İlçe Başkanlığı 5. Olağan Kongresi'nde konuştu.

 

İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısını hatırlatan Kılıç, "Mescid-i Aksa bize emanettir, sahibi Rabbimdir ama Müslümanlar, inananlar olarak bize emanettir. Biz karşısındakinin inancına, geleneğine saygı göstermesini emreden inançtan geliyoruz. Bize olan emir açıktır. Beklentimiz sadece şudur. Size gösterdiğimiz saygının aynısını bize gösterin" diye konuştu.

 

İnsanların yaratılmışların en şereflisi olduğunu, Yunus Emre'nin "Yaradılanı severim yaradandan ötürü" sözünü ile hatırlatan Kılıç, geçmişin mazlumlarının bugünün zalimleri olduğuna dikkat çekti ve şöyle devam etti:

 

"Hiç kimsenin inancımız gereği hayatta tek eğildiğimiz nokta olan secdeye vardığımız yere, ayakkabıyla basma hakkı yoktur. Hele hele postalla girmeye hiç hakkı yoktur. Herkes haddini bilecek. Biz bunları yaşarken özeleştirimizi de yapmak durumundayız. Türkiye'nin dışında ses kim çıkarıyor Cumhurbaşkanı ile Başbakanımızın konuşmalarında dile getirdiği açıklıkla kim bunları dile getiriyor İslam aleminde? Kendimizi de özeleştiri yaparak daha farklı noktalara götürmemiz lazım birlikteliğimizi ve beraberliğimizi. Suriye'de 300 bine yakın insan öldü ama adalet, demokrasi için orada olduklarını söyleyenler, demokrasi uğruna mücadele verdiklerini söyleyenlerin sesleri fazla çıkmadı. Bunları iyi düşünmemiz lazım."

 

“Zulme Boyun Eğmeyeceğiz”

Kılıç, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: "Cumhurbaşkanımız 'dünya 5'ten büyüktür' dediği zaman ne demek istediğini anlamak istemedi bazıları. Anlıyorlar ne dediğini de anlamamazlıktan geliyorlar. Dolayısıyla bu konularda sesimizi yükseltmekten hiçbir zaman geri durmayacağız. Zulme boyun eğmeyeceğiz. Zulmü de dillendirmeye devam edeceğiz. Şunu da açık seçik herkesin bilmesi lazım. Kimse bunu sağa, sola çekmesin. Derdimiz, kavgamız, isyanımız devlet açısından doğru yönetim yapmayan şu andaki İsrail hükümetinedir. Yahudi inancına mensup insanlarla ki vatandaşımız olanlar var, İstanbul'da ve Türkiye'nin değişik yerlerinde. Onlar bizim vatandaşlarımızdır. Onlarla beraber yaşıyoruz. Onlar kültürümüzün parçası. Bu topraklardaki medeniyetin içinde yerini almış onlar. Onlarla hiçbir sorunumuz yok ama zulüm edenlerle sorunumuz var."

Kaynak: (Yeni Akit) - Yeni Akit Gazetesi Editör:
Etiketler: Bakan, Kılıç,, "Herkes, Haddini, Bilecek!",
Yorumlar
Haber Yazılımı