RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Kasım 2014 - Cumartesi 11:07
 
Bank Asya taşındık deyip şubeyi kapattı
17 Aralık'tan bu yana büyük kayıplar yaşayan Bank Asya, küçülmekten kurtulamıyor
Ekonomi Haberi
Bank Asya taşındık deyip şubeyi kapattı

17 Aralık Operasyonu sonrası kan kaybı yaşamaya başlayan Bank Asya’da işten çıkarmaların yanı sıra şube kapatmaları da gün yüzüne çıkmaya başladı. Türkiye Katılım Bankaları Birliği’nin verilerine göre, 31 Aralık 2013’te Bank Asya’nın 5 bin 74 olan personel sayısı 31 Ekim 2014 itibariyle 3 bin 714’e geriledi. Bank Asya'nın son 10 ayda bin 360 çalışanının işten çıkardığı rakamlara yansımasına rağmen resmi rakamlara göre kapatılan şube sayısı ise değişmeyerek 281’de kaldı.

70'TEN FAZLA ŞUBESİ GAYRIRESMİ  OLARAK KAPALI

Dikkat çekici bu durum hakkında Yeni Şafak’a değerlendirmelerde bulunan konuya yakın bir yetkili, Bank Asya’nın yaklaşık 70 şubesini hizmete kapattığı ancak kapatma işlemini resmi olarak gerçekleştirmediği için ilan edilmediğini söyledi. Bir şubenin maliyetinin ortalama 50 bin doları bulduğunu belirten yetkili, bankanın yüksek maliyeti nedeniyle zararını azaltmak için bu şubelerini kapatmak yerine kurulu alt yapısıyla birlikte diğer bankalara satmak için fırsat kolladığını dile getirdi.

MERCAN ŞUBESİ MÜŞTERİSİNE SULTANHAMAM YOLU GÖZÜKTÜ  

Banka kapattığı şubelerini ‘taşındık’ diye ilan etse de yetkili kişinin sözlerini doğrulayan bu durumun bir örneğini Yeni Şafak fotoğrafladı. Söz konusu örnekte şube yetkilileri, Bank Asya’nın İstanbul Tahtakale’deki Mercan şubesini, Eminönü'ndeki Sultanhamam şubesine taşıdıklarını ilan ediyor. Ancak, durumu ilginç kılan taraf taşındıkları yerin daha önceden de şube olarak hizmet veriyor olması.

AYNI STRATEJİYİ ANADOLU YAKASINDA İZLİYOR

Bank Asya'nın aynı stratejisinin bir örneğine de İstanbul Anadolu yakası Ümraniye'de rastlandı. Bank Asya, Natoyolu şubesini Ümraniye şubesine taşıdı. Ancak bu birleştirmeyi de taşınma olarak gösterilmesi dikkatlerden kaçmadı. Yine Altıyol şubesini kapatarak tüm hesapları Kadıköy şubesine taşıdı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bank, Asya, taşındık, deyip, şubeyi, kapattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı