301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Ekim 2014 - Pazartesi 21:02
 
Fethullah Gülen: "Bize paralel diyenler cennete gidemez"
Fethullah Gülen, yayınladığı son sohbetinde kendisine paralel diyenler için 'Cennete gidemezler' dedi.
Gündem Haberi
Fethullah Gülen:

Fethullah Gülen, "Dinin Afeti Üç Zümre" başlıklı yeni sohbetini herkul.org sitesinden yayınladı. Gülen'in sohbetinde, paralel vurgusu dikkat çekti. Fethullah Gülen, kendisine ve Cemaat'ine "Paralel" diye hitap edilmesinden rahatsızlığı dile getiren yazıda, şu ifadeleri kullandı;


"BİZE PARALEL DİYENLER CENNETE GİDEMEZ"

"Mesela, Hareket için tahminlere göre, bütün dünyada 15-20 milyon kadar sempatizanı var. Bunların bütününe birden paralel dediğiniz zaman, sülük dediğiniz zaman, bu küfre denk bir günahtır. Onca insandan “Hakkını helal et” deyip rûberû haklarını helal ettirmedikçe, o insanın Cennet’e gitmesi mümkün değildir; elli tane İstanbul fethetse dahi mümkün değildir. Zaten Allah o kadar şey onlara lütfetmez de. Şimdi imam-ı âdil gibi zirve yapmış bir insan olmak varken, böylesine hadîde (çukura) yuvarlanmış, esfel-i sâfilîn mahluku imam-ı câir olmak, bir insan için ne kadar acı bir şey!.."

20 MİLYONA YAKIN SEMPATİZANI OLDUĞUNU İDDİA ETTİ

Cemaati'ne dünyada 20 milyona yakın sempatizanı olduğunu iddia eden Gülen, "Koskocaman, 10-15 milyon bir cemaati hedef alarak, onlar için nâsezâ nâbecâ -kafirin bile demediği- şeyleri dememiş. Eğer demişse, imam-ı câir; dememişse, imam-ı âdil." ifadelerini kullandı. Oysa ki; 30 Mart’ta ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Gülen örgütü büyük bir hezimet yaşamış, hiç de öyle bir gücü olmadığı anlaşılmıştı.

BİZE ADAM LAZIM ÇAĞRISINDA BULUNMUŞTU

HSYK seçimleri sonrasında, son kalesini de kaybeden Fethullah Gülen, daha önceki fetvasında Devlet Bahçeli'nin hesabına benzer bir insan hesabı yaparak "Bize adam lazım" çağrısında bulunmuştu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fethullah, Gülen:, "Bize, paralel, diyenler, cennete, gidemez",
Yorumlar
Haber Yazılımı