301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Kasım 2014 - Salı 12:19
 
Filistine AB Yardımı
Avrupa Birliği'nin (AB), Batı Şeria ve Gazze'deki memur ve emeklinin kasım ayı maaşlarının ödenebilmesi için 17,5 milyon avro katkıda bulunduğu bildirildi.
Dünya Haberi
Filistine AB Yardımı

Avrupa Birliği'nin (AB), Batı Şeria ve Gazze'deki yaklaşık 69 bin memur ve emeklinin kasım ayı maaşlarının ödenebilmesi için 17,5 milyon avro katkıda bulunduğu bildirildi.

 

AB'nin Doğu Kudüs'teki ofisinin yaptığı açıklamaya göre, yardımın 15,5 milyon avrosunun, 2008'de AB bünyesinde oluşturulan Filistin Reform ve Kalkınma Planı çerçevesinde AB tarafından, 1 milyon avrosunun İrlanda, 1 milyon avrosunun da Hollanda yönetimince adalet sektöründe hizmet verenlere ödenmek üzere karşılandı.

 

AB Filistin Temsilcisi John Gatt-Rutter'in, kış mevsiminin yaklaşmasıyla Gazze'de ihtiyaçların arttığına dikkati çekti. AB, İrlanda ve Hollanda'nın Filistin yönetimine bu çerçevede gerekli desteği sağlamaya devam edeceğini kaydettiği ifade edildi.

 

Filistin'de, Hamas ve Fetih arasında 23 Nisan'da varılan milli mutabakat çerçevesinde 2 Haziran'da uzlaşı hükümeti kurulmuştu. Ancak hükümetin, Gazze'deki eski hükümete bağlı çalışan işçi ve memurların maaşlarını ödememesi nedeniyle protestolar düzenlenmişti.

Kaynak: (TRT ) - TRT Haber Editör:
Etiketler: Filistine, AB, Yardımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı