301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Ekim 2014 - Çarşamba 23:45
 
Gazze'de aylar sonra çözüm bulundu
Filistin'de, Hamas ve Fetih arasında 23 Nisan'da varılan milli mutabakat gereği 2 Haziran'da kurulan uzlaşı hükumetinin ödeme yapmaması nedeniyle eski hükumete bağlı işçi ve memurlar mayıs ayından beri maaşlarını alamıyordu. Gazze'de, mayıs ayından bu yana maaşlarını düzenli alamayan hükümet çalışanlarına ödeme yapılmaya başlandı.Sayıları 45 bini bulan memurların bir aylık maaş ödemesi yaklaşık 40 milyon doları buluyor.
Dünya Haberi
Gazze'de aylar sonra çözüm bulundu

Filistin Başbakanı Rami el-Hamdallah'ın dün, Gazze'deki yaklaşık 24 bin memura bin ikiyüzer dolar ödeme yapılacağını açıklamasının ardından hükümet çalışanları sabah saatlerinde postanelere akın etti.
 
Kamu İşçileri Sendikası Başkanı Muhammed Sıyam, ödemelerin yapılmasının önemli adım olduğunu ancak yeterli bulmadıklarını belirterek, "Gazze'deki eski Hamas hükümeti çalışanlarının, en kısa zamanda uzlaşı hükümetine entegre edilip her ay maaşlarını düzenli alması gerekir" dedi.
 
Maaşını almak için sırasını bekleyen Filistinli memur İyad Ziyare, ödemenin yapılacak olmasından son derece memnun olduğunu ifade etti.
 
Bir başka memur Ahmed el-Hudari de çalışanlar arasında ayrım yapılmaması gerektiğini söyleyerek maaşını sorunsuz almak istediğini dile getirdi.
 
Hamas ve Fetih hareketleri arasında 23 Nisan'da varılan milli mutabakat sonucu 2 Haziran'da kurulan ulusal uzlaşı hükümetinin ödeme yapmaması nedeniyle Gazze'de eski hükümete bağlı yaklaşık 45 bin işçi ve memur, mayıs ayından beri maaşlarını düzenli alamıyor. Ambargo altındaki Gazze'de yaşayan Filistinliler, maaşların gecikmesini sık sık düzenledikleri gösterilerle protesto ediyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Gazze'de, aylar, sonra, çözüm, bulundu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı