301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ekim 2014 - Çarşamba 13:06
 
HDP: HÜDA-PAR'A BİZ SALDIRDIK
Ahmet Hakan’ın yaptığı röportajda konuşan HDP Milletvekili Altan Tan, birçok kişinin ağız eğdiği Kobani eylemleriyle ilgili net konuştu: "Hüda Par`a biz saldırdık"
Gündem Haberi
HDP: HÜDA-PAR'A BİZ SALDIRDIK

Tan, kendisine yöneltilen, “Peki, Kobani eylemlerinde HÜDA PAR mı saldırdı yoksa HDP`liler mi?” sorusuna, “Benim tespitlerime göre ilk olarak göstericiler, HÜDA PAR ve HÜDA PAR`a yakın kuruluşlara saldırmışlardır. Üç HÜDA PAR`lı kendi mekânlarında öldürüldü, cesetleri sokağa atıldı.” Diyerek saldırgan tarafın HDP/PKK yandaşları olduğunu açıkça söylemiş oldu.

Bu açıklama da PKK/HDP’lilerin olayı bir çatışmaymış gibi göstermelerinin açık bir algı yönetimi ve iftira, karalama amaçlı olduğunu ortaya koyuyor.

Altan Tan’ın yaptığı bu açıklama da ayrıca tüm hukuk normlarına göre “saldırıdan sonra gelişen olaylardan saldıran sorumludur” kaidesince değerlendirdiğinde bütün bu olaylardan HDP’nin sorumlu olduğunu açıkça ortaya koymuş oluyor.

Bu durumda da başta Selahattin Demirtaş olmak üzere halkı sokağa döken ve 40’a yakın kişinin ölümünden sorumlu olan HDP yöneticilerinin de yargılanması gerekiyor.

Kaynak : Dogruhaber

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP:, HÜDA-PAR'A, BİZ, SALDIRDIK,
Yorumlar
Haber Yazılımı