301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Kasım 2014 - Pazar 00:25
 
HİDAYET REHBERİMİZ KUR'AN BİZE NE DİYOR?
Genel Yayın Yönetmenimiz Hacı Ali Doğan'ın "Hidayet Rehberi" isimli Kur'an derlemesini İslam Medya okurlarımız için yayınlamaya devam ediyoruz.
Sivil Toplum Haberi
HİDAYET REHBERİMİZ KUR'AN BİZE NE DİYOR?

Yüce Rabbimiz (c.c) Kur'an-ı Kerim'inde insanların tamamını muhatap almış ve onlara hitabını iki kısıma ortaya koymuştur.İman edenler ve iman etmeyenler.. Genel yayın yönetmenimiz Hacı ali Doğan Uzunca bir çabanın ürünü olan Hidayet Rehberi isimli Kur'an derlemesi çalışmasınzda Kur'an'ın tasnif ettiği inanç gruplarını ele alıyor.

Hidayet Rehberi adı verilen bu çalışmada, Rabbimizin (c.c.) iman edenlere hitabından, iman edenlerin özelliklerine, iman edenlerin sorumluluklarından nasıl dua edeceklerine varıncaya dek pek çok işaret ve uyarıyı ele aldık. Bununla birlikte iman etmeyenleri de inkar edenler, müşrikler, münafıklar ve ehli kitap ana başlıkları altında ele alıp Kur'an'ın dili ile incelemeye çalıştık. Bu çalışmada meal metinleri Mahmut Kısa'nın "Kısa Açıklamalı Kur'an mealini" esas aldık. Aşağıda ilk bölümün sunduğumuz metinde de görüleceği üzere ayetlerin orijinal metni kalın, açıklaması ise ince karakter olarak yazılmış bulunmaktadır.


İslam Medya olarak bölüm bölüm tefrika edeceğimiz bu önemli çalışmayı dikkatlerinize sunuyoruz.

http://islammedya.com/yazar-kur-an-da-mu-minlerin-ozellikleri-16.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: HİDAYET, REHBERİMİZ, KUR'AN, BİZE, NE, DİYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı