301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2014 - Cuma 22:23
 
İsrail'i Uyardı
Mescid-i Aksa'ya postalla girmek doğrudan Müslümanların inancına kutsalına saldırmaktır.
Gündem Haberi
İsrail'i Uyardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,"Mescid-i Aksa'nın sadece Filistinlilerin değil, tüm dünya Müslümanlarının kıblesi ve mabedidir. İsrail yönetimi bu alçaklığı, barbarlığı durdurmak zorundadır. Mescid-i Aksa'ya karşı yapılan bu eylem, bu girişim asla affedilemez, bağışlanamaz" dedi.

Kendisine "fahri profesörlük" unvanı takdim edilen Türkmenistan Dışişleri Bakanlığı Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde yaptığı konuşmada Erdoğan, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya baskınına ilişkin açıklamalarda bulundu konuşmasında, Mescid-i Aksa'nın yakıldığını, Kuran-ı Kerim'in yerlerde süründüğünü, mihrabın, minberin kırıldığını dile getirdi.  Erdoğan, "Mescid- Aksa, sadece Filistinlilerin mabedi değil, tüm dünya müslümanlarının kıblesi, mabedidir. Bu gidiş, doğru bir gidiş değil. Acaba sinagoglara karşı böyle bir barbarlık yapılsa, böyle bir alçaklık yapılsa buna ne der?" diye konuştu.''Asla affedilemez! Asla Bağışlanamaz!"

Erdoğan, Türkiye'de bu tür şeylere bu güne kadar hiçbir zaman fırsat verilmediğine dikkati çekti ve şöyle devam etti:

"Zaman zaman bazı istenilmeyen olaylar olmuştur. Her zaman karşısında biz dik durduk. Bugün de olsa dik dururuz, yarın da olsa dik dururuz. Çünkü, bizim medeniyetimizin, bizim dini değerlerimizin gereği budur. Bizim İsrail halkına karşı bir tavrımız yok. Bizim tavrımız İsrail yönetimine karşıdır. İsrail yönetimi bu alçaklığı, bu barbarlığı durdurmak zorundadır. Çünkü, Mescid-i Aksa'ya karşı yapılan bu eylem, bu girişim asla affedilemez, asla bağışlanamaz."

Cumhurbaşkanı, Suriye'de Esed'in hiçbir ayrım yapmadan kimyasal ve konvansiyonel silahlarla, varil bombalarıyla her gün çocukları katlettiğini ifade etti ve aynı şekilde yaptıklarından dolayı hiçbir müeyyide ile karşılaşmadığı için İsrail'in de cinayetlerini bir adım öteye taşıdığını, bütün Müslümanlar, hatta Hristiyan ve Museviler için mukaddes olan mabedin içine saygısızca girdiğini söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları vurguladı:

"Mescid-i Aksa'ya postalla girmek doğrudan Müslümanların inancına kutsalına saldırmaktır.

Mescid-i Aksa'ya postalla girmek, tüm Müslümanların mahremine girmektir.

Mescid-i Aksa'ya el uzatmak, -hiç abartmadan söylüyorum- Kabe-i Muazzama'ya el uzatmak kadar canicedir, alçakçadır, bir o kadar da tehlikelidir.

Eğer dünya, eğer Birleşmiş Milletler, çocuklara, camilere ibadet yerlerine saldıran canileri durdurmayacaksa, o zaman niye var? AB, çocukların hayat hakkını, ibadethaneleri savunmayacaksa niye var? Acaba, bu şımarıklık ve vurdumduymazlık daha ne kadar devam edecek?"

 

Kaynak: (Yeni Akit) - Yeni Akit Gazetesi Editör:
Etiketler: İsrail'i, Uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı