301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Aralık 2014 - Pazartesi 15:56
 
Merzifon'da F-16 düştü
Merzifon'da bir F-16 uçağı düştü. Pilot paraşütle atlayarak kurtuldu.
Gündem Haberi
Merzifon'da F-16 düştü

Genelkurmay Başkanlığı Merzifon yakınlarında bir F-16 uçağının düştüğünü açıkladı.
Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
5’inci Ana Jet Üs Komutanlığı / Merzifon'dan, 01 Aralık 2014 günü saat 10.49'da, planlı eğitim uçuşu için kalkış yapan 152'nci Filoya ait bir adet F-16C uçağı saat 12.05'te Merzifon'un 36 km güneybatısındaki Mecitözü / Konaklı mevkiinde henüz bilinmeyen bir nedenle düşmüş; olayda uçağın pilotu uçaktan paraşütle atlamış ve sağ olarak kurtulmuştur. Pilotun hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Gerekli idari ve adli işlem başlatılmıştır.
 
GENİŞ ÇAPLI ARAMA BAŞLATILDI
 
Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kalkış yaptıktan sonra düşen F-16 uçağının enkazına ulaşmak için bölgede geniş çaplı arama çalışması başlatıldı.
Merzifon'un 36 kilometre güneybatısındaki Konaklı mevkisinde düşen uçağın enkazına ulaşmak için bölgeye çok sayıda jandarma ekibi sevk edildi.
 
BÖLGEYE EKİPLER SEVKEDİLDİ
 
Oldukça sisli olduğu gözlenen alanda çamurlu araziyi geçmek için ekipler, traktör yardımıyla bölgeye intikal ediyor.
Jandarma ekipleri güvenlik önlemi alarak gazetecilerle vatandaşlardın uçağın düştüğü alana yaklaşmalarına izin vermiyor.

PİLOT ASKERİ HASTANEYE SEVK EDİLDİ
 
Merzifon'da düşen F-16 uçağından paraşütle atlayarak kurtulan pilot Eli Beke Doğru (25), Merzifon Devlet Hastanesindeki ilk müdahalesinin ardından askeri hastaneye sevk edildi.
 
Merzifon'daki 5'inci Ana Jet Üs Komutanlığından kalkış yaptıktan sonra ilçenin 36 kilometre güneybatısındaki Mecitözü / Konaklı mevkisinde düşen uçaktan paraşütle atlayarak kurtulan pilot Doğru, Merzifon Devlet Hastanesine kaldırıldı.
Doğru, burada yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla Merzifon'daki askeri hastaneye sevk edildi.
Kaynak: Editör:
Etiketler: Merzifon'da, F-16, düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı