Haber Detayı
16 Kasım 2014 - Pazar 14:28
 
Şahımerdan Sarı bunu haketmedi
Elazığ alimlerinden Molla İzzeddin, Şahımerdan Sarı hocaya uygulanan hukuksuzluğa sessiz kalmadı
Gündem Haberi
Şahımerdan Sarı bunu haketmedi

Kürdistan Bölgesi’nin tanınmış ve saygın alimlerinden Molla İzzeddin, Şahımerdan Sarı Hoca ve 2 oğlu için uygulanan mahkumiyet kararını kınadı.

“Hiçbir gerekçe gösterilmeden, sürgüne mahkum edilen Şahımerdan hoca, bunu hiçbir şekilde hak etmedi.” açıklamasında bulundu.
Molla İzzeddin, açıklamasının devamında şunları dile getirdi.

Kendisi, yaşamı boyunca hiçbir zaman teröre bulaşmamış, kendisi ve 2 oğlu eline silah almamış, çalışmaları hep İslam davası olmuş, ümmetin ıslahı için hayatını vakfetmiş biridir.

İslami çalışmaları sebebiyle bazı derin odakların hedefi haline gelmiş bir İslam aliminin bu şekilde harcanması kabul edilemez bir olaydır.
Şahımerdan hoca, hiçbir politik çıkar gözetmeden, hiçbir menfaat ummadan, hakkı ve hakikati her platformda cesurca söyleyen müstesna bir alimdir.

Meselelere Şeri bir nazarla bakıp, taviz vermeden, eğip bükmeden, gerçeği net bir ifadeyle ilmi usullere uygun söyleyen bu kardeşimizin mağduriyetine karşı Müslümanlar daha net ve yüksek sesle tepki göstermelidir.

Kendisine verilen ceza düzmece bir senaryodan ibarettir, esefle kınıyorum.

Hayatındaki İslami çalışmalar, maalesef ki bazılarını rahatsız etti, hocanın yolunu kesmek ve ona karşı bir kumpas düzenlemek, paralel yapı diye tanımlanan kişiler tarafından organize edildi.

Bu bir zulümdür, haksızlıktır, talihsizliktir.

Eğer bu ülkede adalet ve hukuk iddiası varsa, yaşanan bu ve benzeri skandallar ne ile izah edilebilir?   Adalet sadece elit tabakanın hak ettiği bir mevzumudur, yoksa tüm insanlar için geçerlimidir?

Şimdi soruyoruz, Hoca ve iki oğlu, eline silah almamış, hiçbir zaman teröre bulaşmamış, hayatını toplumun ıslahı için adamış şahsiyetler iken onlara terör suçlaması yapıp mahkum etmek hangi adalet mekanizmasına uyuyor.

Sistem, 30 yıldır savaştığı ve binlerce insanı öldürdüğü kesin olan PKK için o kadar tolerans gösterdi ve açılım adıyla bir şeyler yapıyor, ancak Müslümanların mağduriyetleri devam ediyor.

Müslümanlar ayrıcalık istemiyor, sadece kendilerine yönelik yapılan hukuksuzluğun telafi edilmesi istiyorlar.

Müslümanlara yapılan bu iftiralardan dolayı, yapılan haksızlık ve zulümlerin bir an önce düzeltilmesi temennimizdir.

Seyda-i Molla İZZETTİN

Islahhaber.net

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şahımerdan, Sarı, bunu, haketmedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı