301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Kasım 2014 - Cumartesi 17:32
 
Şahin: ABD'nin Amacı Petrol
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahinin yaptığı açıklamada, ABD'nin Irak'a petrol için gittiğini, şimdi de IŞİD'e karşı Kobani'de faaliyette bulunan PYD örgütünü korumak için havadan bomba yağdırdığını, amaçlarının yine petrol olduğunu kaydedildi.
Siyaset Haberi
Şahin: ABD'nin Amacı Petrol

Karabük'ün Safranbolu İlçesi'nde partisinin ilçe başkanlığı kongresinde konuşan Şahin, Türkiye'nin 3 misli büyüdüğünü vurgulayarak, "Eski Türkiye 'yatarım' yeni Türkiye 'yatırım Türkiye'si" dedi.

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya postallarıyla girdiği çirkin saldırıyı hatırlatan Şahin, "O postallarla mihrabı çiğnediler. Kuran-ı Kerimler yerlerde, o camide ibadet etmek isteyen Müslümanlar saldırıya uğradı, belki dövüldü, belki hayatını kaybedenler oldu, şehit edildiler. Tabii ki tepki veriyoruz. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, tüm siyasi partiler, Meclis'te lanetlediler, protesto ettiler İsrail'in bu davranışını. Ama bir de Müslümanlar olarak kendimize bakacağız. Bizim vebalimiz yok mu? Dünyada hayatını kaybeden Müslümanlar’ın yüzde 90'ının katili yine bir Müslüman ya da Müslüman olduğunu iddia eden kişi. Siz birbirinizle uğraşırsanız, siz birbirinizin gırtlağına yapışırsanız adam bunları yapar" dedi.

"BM'ye Görev Düşüyor"

İsrail askerlerinin bu davranışını Mescid-i Aksa'ya yönelik değil de bir kilise veya sinegoga yönelik yapması halinde dünyanın ayağa kalkacağını vurgulayan Şahin, "Burada Birleşmiş Milletler'e (BM) görev düşüyor. Güvenlik Konseyi'ne görev düşüyor. Filistin'in devlet olarak tanınması konusundaki çalışmanızı olumlu şekilde neticelendirin. Bu İsrail'e yapmış oldukları zulüm karşısında BM'nin vereceği en güzel cevap olacaktır. Müslümanlar da mutlaka derlenip toparlanmalıdır" diye konuştu.

“Kobani’den Akdenize Koridor Açmak İstiyorlar”

Şahin, ABD'nin Irak'a petrol için geldiğini ve şimdi de IŞİD'e karşı Kobani'de faaliyette bulunan PYD örgütünü korumak için havadan bomba yağdırdığını, yine amaçlarının petrol olduğunu savundu. Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetiminin, çıkan petrolleri Türkiye üzerinden dünyaya pazarladığını hatırlatan Şahin, şöyle dedi:

"Çok ciddi miktarda petrolü biz Türkiye üzerinden dünyaya pazarlıyoruz. Elde edilen para Halk Bankası'nda toplanıyor ve Halk Bankası da Bağdat yönetiminin payını, Kuzey Irak Bölgesel Kürt yönetiminin payını veriyor. Tabii bizim de buradan bir payımız var. Biz de payımızı alıyoruz. Niye Türkiye üzerinden pazarlansın? Niye Türkiye'nin bir bankası olan Halk Bankası'nda toplansın bu para? Niye Amerikan bankaları dururken Halk Bankası? Plan ne biliyor musunuz? Suriye üzerinden, Kobani'den Akdeniz'e uzanacak bir koridor açmak suretiyle bu petrollerin oradan pazarlanmasını amaçlayan bir operasyon. Biz bu işlerin farkındayız."

Şahin, Gezi eylemleri ile 17-25 Aralık operasyonlarının amacının Recep Tayyip Erdoğan'ı alaşağı etmek olduğunu dile getirdi ve "Ama çok şükür milletimiz liderine sahip çıktı. Dirayetli yönetime sahip çıktı, ülkenin hukukunu koruyanlara sahip çıktı ve onların alaşağı etmeyi düşündüğü Recep Tayyip Erdoğan'ı yüzde 52 oyla Cumhurbaşkanı seçti" dedi.

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Şahin:, ABD'nin, Amacı, Petrol,
Yorumlar
Haber Yazılımı