RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Kasım 2014 - Cumartesi 09:48
 
Suriye'de birkaç hafta için 7 yıl hapis
Suriye'de sadece gözlemde bulunduğunu söyleyen Fransa vatandaşı 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Dünya Haberi
Suriye'de birkaç hafta için 7 yıl hapis

Suriye'den döndükten sonra davası sonuçlanarak ilk hapis cezasını alan Fransız cihat yanlısı bölgede geçirdiği birkaç haftaya karşılık 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

2012 yılında Suriye'ye gittiği iddia edilen Flavien Moreau, savunmasında Suriye'de sadece bir kaç hafta kaldığını söyledi.

2013 yılında tekrar Suriye'ye gitmek için sahte kimlik düzenlemeyi düşündüğünü duyan Fransız polisinin Moreau'u gözaltına aldığı aktarıldı.

Aslen Güney Koreli olan cihat yanlısının küçük yaşlardan itibaren Fransız bir ailenin yanında büyüdüğü ifade edildi.

Flavien Moreau'un daha önce hapse girdiği ve burada İslam'a yaklaştığı, hapisten çıktıktan sonra da Müslüman olduğunu ilan ederek Mısır'a Arapça ve dini eğitim almaya gittiği; ardından Suriye direnişine katıldığı belirtiliyor.

Suriye'de herhangi bir silahlı faaliyete katılmadığını belirten Moreau sadece gözlemde bulunduğunu söylemesine karşın 7 yıl hapis cezasıyla cezalandırıldı.

Savunmasında sigarasızlığın onun için çok ağır olduğunu söyleyen Flavien Moreau, bu yüzden ülkesine geri döndüğünü söyledi.

Batılı yönetimler, savaş bölgelerine gittiğini düşündüğü vatandaşlarına karşı ülkelerine döndükten sonra edindikleri askeri tecrübeyi kullanmaları endişesiyle sert önlemler alıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Suriye'de, birkaç, hafta, için, 7, yıl, hapis,
Yorumlar
Haber Yazılımı