RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
Haber Detayı
09 Kasım 2014 - Pazar 17:25
 
Suriye Sınırında Türkiye Askerine Ateş Açıldı
Genelkurmay Başkanlığı, Hatay'daki sınırında görev yapan askerlerin üzerine Suriye tarafından ateş açtığını bildirdi.
Gündem Haberi
Suriye Sınırında Türkiye Askerine Ateş Açıldı

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Türkiye-Suriye sınırında Kara Kuvvetleri 2'nci Hudut Alayı Hatay Ufuk Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı geçiş ve hayvan kaçakçılığı amacıyla 10 kişilik grubun  sınıra yaklaştığı belirlendi. Açıklamada şöyle denildi:

"Tespit edilen bu durum üzerine, Ani Müdahale Timi (AMT) bölgeye intikal etmiş ve şahıslara 'Dur' ikazında bulunmuş, şahısların 'Dur' ikazına uymamaları üzerine havaya ikaz ateşi açmıştır. Açılan ikaz ateşini müteakip, şahıslar beraberinde getirdikleri hayvanların bir kısmını alarak Suriye tarafına doğru bölgeden uzaklaşmaya başlamıştır. Ancak, bu esnada Suriye tarafındaki kayalıklardan, AMT'nin bulunduğu bölgeye doğru ateş açılmış, açılan ateşe AMT tarafından derhal misli ile karşılık verilmiştir. AMT'nin karşı ateşi sonucu, söz konusu şahıslar, Suriye istikametinde kaçarak gözden kaybolmuştur. Unsurlarımızın müdahalesi ile kaçakçılık girişimi engellenmiştir. Bölgedeki güvenlik önlemleri artırılmıştır."

 

Kaçak Akaryakıt İmha Edildi

Açıklamada ayrıca, Hatay Hacıpaşa ve Ziyaret Hudut Karakol Komutanlığı ekiplerinin sınırda devriye gezerken Asi Nehri üzerinde ve civarında içerisinde 2 bin 700 litre kaçak akaryakıt bulunan 45 bidon ile 11 tane sal tespit edildiği, bunların Altınözü Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla imha edildiği açıklandı.

Kaynak: (DHA) - Doğan Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Suriye, Sınırında, Türkiye, Askerine, Ateş, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı