301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2014 - Cuma 15:54
 
Suyun Merkezine Yaklaşıldıkça Çalışmalar Zorlaşıyor
Enerji ve Yıldız, "Suyun boşaltıldığı bölgelere girdikçe işimizin daha zor olduğunu görüyoruz
Gündem Haberi
Suyun Merkezine Yaklaşıldıkça Çalışmalar Zorlaşıyor

Enerji ve Yıldız, "Suyun boşaltıldığı bölgelere girdikçe işimizin daha zor olduğunu görüyoruz. Suyun merkezine yaklaştıkça işimiz zorlaşıyor" açıklamasını yaptı.

 

Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalmasına ilişkin, "Suyun boşaltıldığı bölgelere girdikçe işimizin daha zor olduğunu görüyoruz. Madendeki suyun beslendiğini düşünmüyoruz. Suyun merkezine yaklaştıkça işimiz zorlaşıyor" dedi.

 

Gazetecilerle yemekte buluşan Yıldız, çalışmalarının sürdüğü maden sahasında yapılan arama kurtarma faaliyetleri hakkında, basın mensuplarına bilgi verdi.

 

Yıldız, madende yürütülen çalışmanın hızını tahmin edemediklerini bu süreç içinde sabırlı olunması gerektiğini ifade eden Tabii Kaynaklar Bakanı:

"Suyun boşaltıldığı bölgelere girdikçe işimizin daha zor olduğunu görüyoruz. Madendeki suyun beslendiğini düşünmüyoruz. Suyun merkezine yaklaştıkça işimiz zorlaşıyor. Öyle anlaşılıyor ki bütün bölgelere girmemiz gerekecek. Ulaşamayacağımız bir nokta kalacağını düşünmüyorum. Cenazelerin çıkartılmama olasılığını büyük aksilik olmazsa düşünmüyoruz."

 

Madenden çıkarılan iki işçinin DNA örneklerinin Adli Tıp Kurumuna gönderildiğini hatırlatarak, "Adli Tıp Kurumundan netice alınır alınmaz cenazeleri ailelere teslim edeceğiz. Firma sahibi ile bugüne kadar hiç görüşmedim ama bundan sonra görüşmemiz gerektiğini düşünüyorum. Çalışmaları uzun soluklu düşünüyoruz. Ailelere de bunu söylüyor ve dinlenmelerini istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Yıldız, daha sonra madende yürütülen çalışmaları kroki ile basın mensuplarına anlattı.

 

Kaynak: (AA) - Anadolu Ajansı Editör:
Etiketler: Suyun, Merkezine, Yaklaşıldıkça, Çalışmalar, Zorlaşıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı