Haber Detayı
10 Kasım 2014 - Pazartesi 10:34
 
Terör Devleti Cumhurbaşkanından 'Trajikomik' Sözler
Gazze'de geçtiğimiz aylarda 2 bin kişiyi katleden ve ardından geçtiğimiz günlerde Mescid-i Aksa'yı işgal eden Terörist İsrail'in Cumhurbaşkanı, 'Şiddet İsrail'in benimsediği bir yol değildir' dedi.
Dünya Haberi
Terör Devleti Cumhurbaşkanından 'Trajikomik' Sözler

Geçtiğimiz  aylarda 2 binden fazla sivilin öldürüldüğü ve ardından geçen hafta Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'yı basan İşgalci Terörist Devlet İsrail'in Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, 'trajikomik' bir açıklama yaptı. Rivlin, "Zor bir coğrafyada yaşadığımızı inkar etmiyorum. Acımasız cinayetler ve işkenceler etrafımızı sarmış durumda" dedi.

 

“ŞİDDET İSRAİL'İN BENİMSEDİĞİ BİR YOL DEĞİLMİŞ!”

 

Rabin Meydanı'nda yaptığı konuşmada Rivlin, şiddetin "İsrail demokrasisinin temellerini sarstığını" savunarak, 1995'te, 27 yaşındaki sağcı bir öğrenci tarafından, öldürülen eski İsrail Başbakanı İzak Rabin'in o dönemlerde, "Şiddet, lanetlenmelidir ve tecrit edilmelidir. Şiddet İsrail'in benimsediği bir yol değildir" dediğini aktardı.

 

Rivlin, Rabin suikastının üzerinden 19 yıl geçtiğini belirti ve şöyle devam etti:

 

''İŞKENCELER ETRAFIMIZI SARMIŞ DURUMDA''

 

"Ancak şiddet henüz bitmedi, hala aramızda kol geziyor. Zor bir coğrafyada yaşadığımızı inkar etmiyorum. Acımasız cinayetler ve işkenceler etrafımızı sarmış durumda. Çocuklarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı kaybediyoruz. Bulunduğumuz bölge adaletten uzak, genelde amansız ve merhametsiz. Evet, tüm bunlara rağmen, bugün buraya, 'Şiddet İsrail'in benimsediği bir yol değildir' demeye geldik."

 

ŞİDDETİ BENİMSEMEYEN(!) İSRAİL TEMMUZ'DA 2 BİN KİŞİYİ KATLETTİ

 

Terör Devleti İsrail, şiddeti benimsemediğini söylerken, geçtiğimiz Temmuz ayında Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarında 400'ü çocuk 2 binden fazla kişinin ölümüne sebep olurken, on binlerce binayı yerle bir ederek Gazzelilerin evsiz kalmasına neden olmuştu. Bununla beraber geçen hafta Mescid-i Aksa'ya giren İsrail askerleri camiyi harap etmişti.

Kaynak: (Yeni Akit) - Yeni Akit Gazetesi Editör:
Etiketler: Terör, Devleti, Cumhurbaşkanından, 'Trajikomik', Sözler,
Yorumlar
Haber Yazılımı