301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Kasım 2014 - Salı 14:10
 
Türk Başkonsolosluğu Vuruldu
IŞİD'e karşı mücadele eden ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona ait savaş uçakları, Irak'ın Musul kentindeki önemli IŞİD hedeflerine son dakika operasyonu düzenledi.
Dünya Haberi
Türk Başkonsolosluğu Vuruldu

IŞİD'e karşı mücadele eden ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyona ait savaş uçakları, Irak'ın Musul kentindeki önemli IŞİD hedeflerine son dakika operasyonu düzenledi. Vurulan hedeflerin arasında Türkiye Başkonsolosluğu'nun da olduğu bildirildi.

 

Saldırı Sabah Erken Saatlerde Gerçekleşti

 

Rudaw'ın haberine göre, sabahın erken saatlerinde, savaş uçakları, Ninova vilayetinin merkezi olan Musul'da bombaladı. Operasyonda vurulan yerler arasında örgütün ana karargahı ile çeşitli işler için kullanılan Türkiye Başkonsolosluğu, Şeriat Mahkemesi, kaymakamlık binası, polis merkezi ile gençlik ve spor müdürlüğü binası yer alıyor.

 

Çok Sayıda IŞİD'li Öldü

 

Kaynaklar, çok sayıda IŞİD'linin öldürüldüğünü bildirirken, kesin sayı belirlenemedi. IŞİD'in işgali altındaki Musul kentinde çeşitli silahlı gruplar da bir süredir örgütün liderleri ile diğer mensuplarını hedef alan saldırılar düzenliyor.

 

Dün Sabah kim oldukları bilinmeyen silahlı kişi veya kişilerce, şehrin ana yolu üzerinde Celbuhan bölgesi yakınlarında, örgütün bir aracına silahlı saldırı düzenlendi. Eylemde, araç içinde bulunun 3 IŞİD'li olay yerinde öldürüldü.

 

IŞİD'in Karargahı Patlatılmıştı

 

Önceki akşam, El Cusk mahallesinde bulunan IŞİD'in karargahı patlatılmış ve şehir de örgüt mensuplarının bulunduğu konvoya ateş açılmıştı.

 

Petrol Kuyuları Da Vuruldu

 

ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının Haseke kentine bağlı Kebbiye köyü ve çevresindeki IŞİD'in kontrolünde yer alan petrol kuyularını da bombalanmıştı.

 

Suriye Genel Devrim Konseyinden (SRGC) yapılan açıklamada, koalisyon güçlerine ait savaş uçaklarının Haseke kentinin Şedade bölgesindeki IŞİD'in kontrolündeki Kebbiye köyünü ve çevresindeki petrol kuyularını bombaladığı kaydedildi.

 

Koalisyon güçlerinin Halep'in IŞİD'in kontrolündeki Munbic ilçesinin de bombaladığı ifade edilen açıklamada, IŞİD ile bazı Kürt grupları arasında, Haseke kentine bağlı Irak sınırındaki Yarubiye ilçesinin kuzeyindeki köylerde çatışmaların olduğu aktarıldı.

Kaynak: (Yeni Akit) - Yeni Akit Gazetesi Editör:
Etiketler: Türk, Başkonsolosluğu, Vuruldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı