RADYO DİNLEMEK İÇİN PLAY TUŞUNA TIKLAYINIZ
301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Kasım 2014 - Perşembe 16:36
 
Türkiye'den Mescid-i Aksa Girişimi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Güvenlik Konseyi nezdinden Mescid-i Aksa için girişimlerde bulunacak.
Siyaset Haberi
Türkiye'den Mescid-i Aksa Girişimi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas ve Hamas Lideri Halid Meşal'le yaptığı görüşmede, BM Güvenlik Konseyi nezdinden Mescid-i Aksa için girişimlerde bulunacağını söyledi.

Abbas Türkiye’den Yardım Talep Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas Siyasi Büro Şefi Halid Meşal ile yaptığı telefon görüşmelerinin ardından, cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan dün gece telefonda konuştuğu Abbas ve Meşal'den, Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlaller hakkında bilgi aldı.

Filistin Devlet Başkanı Abbas'ın Kudüs'te Yahudi yerleşimciler tarafından son haftalarda Mescid-i Aksa'yı hedef alan ihlallerinin kaygı verici olduğunu ifade ederek, bu sorunla ilgili olarak Türkiye'den yardım talep ettiği öğrenildi. 

Türkiye BM’de Girişimde Bulunacak

Meşal Kudüs'teki gerilim konusunda ayrıntılı bilgi verdiği belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da ihlallerin son bulmasının bölge barışı açısından da büyük önem taşıdığına değinerek, Türkiye olarak BM Güvenlik Konseyi üyeleri nezdinde konuyla ilgili girişimde bulunacaklarını söylediği belirtildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'den, Mescid-i, Aksa, Girişimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı