'Cehenneme kadar yolun var'

GÜNDEM 28 Aralık 2021 17:36
Videoyu Aç 'Cehenneme kadar yolun var'

Gazeteci Kenan Alpay, Suriyeli bir esnafın dükkanına girip kimlik ve belgelerini soran Ümit Özdağ'a tepki gösterdi.

Gazeteci Kenan Alpay, Suriyeli bir esnafın dükkanına girip kimlik ve belgelerini soran Ümit Özdağ'a tepki gösterdi.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İzmir'de Suriye kökenli Türkiye vatandaşı bir kişinin işlettiği kuyumcuya girerek kimlik ve dükkanının ruhsatını sordu.

Özdağ'ın tavırları sosyal medyada tepki topladı.

Kenan Alpay'da Özdağ'a tepki gösterenler arasındaydı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Alpay şu ifadeleri kullandı:

"Öncelikle Suriyeli Mustafa kardeşimize hayırlı işler, bereketli kazançlar diliyorum. Gestapo’nun Türkiye Distirbütörü Ümit Özdağ isimli rezil provokatöre gelince; “Cehenneme kadar yolun var!” demekten başka bir şey gelmiyor içimden."

Faşiste göre Türkçesi olmayanın psikolojisi de olmuyor!

Vekilliğinden, kurduğu partiden de öte ırkçılığı ve kafatasçılığı ile gündem olan, Suriyelilere dönük nefret söylemleri ile kendisini değerli kıldığını zanneden Ümit Özdağ, Türkçesi olmasa da insanların psikolojik testleri geçebileceğini bilmiyormuş!

Türkçe bilmeyenin de Türkiye’deki testleri sınavları geçmesi için farklı dillerde sınavlar yapıldığını bilmek istemeyen Özdağ’a tepkiler gelmeye devam ediyor.

Dün Suriyeli bir kuyumcu dükkanına maliye ekibi gibi giren, dükkanın vergi levhasını görmek isteyen, polis gibi davranarak çifte vatandaşlığı olan Suriyeliden kimliğini isteyen Özdağ, ırkçı paylaşımı sonrası kendisine tepki gösterenlere “salak” diye hakaret etti.

Özdağ, ırkçı tavırları sonrası kendisine tepki gösterenleri “stratejik salaklar” olarak tanımlarken, silah ruhsatı da olan Suriyelinin nasıl olup da silah taşıma ruhsatlarını psikolojik testleri geçerek verdiğini anlayamadı.

Üstelik Özdağ kendi yazdığı paylaşımdaki Türkçe imla ve yazım hatalarını görmezden geldi. 

Özdağ sosyal medya hesabından yine çok tepki çeken bir paylaşımda bulunarak şöyle dedi: Suriyeli kuyumcu ziyareti ile ilgili saldıran stratejik salaklar beni şaşırtmadı.Türkçe bilmeyen adam psikolojik testi nasıl geçti silah aldı?900 bin kişiye vatandaşlık verildi.Bu demokrasi için tehdit değil mi? Amaç Suriyelileri Türkiye’ye sürüp pakistan kurmak, kör müsünüz?”

Türkiye’de hamasi ırkçı ve faşizan söylemler ile gündem olma endişesi taşıyan, seçimlere dair beklentisi olmayan Özdağ gibi bir vekilin yabancılara dönük söylem ve eylemleri karşısında yargının neden harekete geçmediği eleştiriliyor.

Irkçı Ümit Özdağ bugün kimlik kontrolüne başladı, yarın ne yapacak?

​​​​​​​Türkiye’de sığınmacılara dönük bir çok provokasyonun başmüsebbibi Ümit Özdağ bu defa suç işleyerek sığınmacıların işyerini basıp kimlik kontrolüne başladı.

Türkiye’nin sığınmacılara dönük provokasyonların liderliğini üstlenen Ümit Özdağ, Suriyeli bir sığınmacının İzmir’deki kuyumcu dükkanını kolluk kuvveti gibi basarak vergi levhasını ve kimlik bilgilerini kontrol etti.

Bir ajan kıvamında kuyumcuda Suriyeli esnafın yüzüne gülen Özdağ, sosyal medya hesabında ise kuyumcuları hedef gösterdi.

Polis ve Maliye bakanlığı memurlarının yetkisinde olan ve belli kuralları olan bir işlemi yasadışı bir şekilde kullanan Özdağ, hakkında adli kurumların nasıl bir işlem yapacağını merakla bekliyoruz.

Dün iftira ve provokasyonlarıyla birçok ırkçı saldırıya sebep olan Özdağ, bugün kimlik kontrolüne başlamışsa, yarın ne yapacağını kamuoyunun düşünmesini istiyoruz.

 

 

Kaynak : Haksöz Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL