'Kafkasya Emirliği'nden Taliban'a tebrik mesajı

AFGANİSTAN 18 Ağustos 2021 11:31
Videoyu Aç 'Kafkasya Emirliği'nden Taliban'a tebrik mesajı

Kafkaslar'da faaliyet gösteren 'Kafkasya Emirliği' de Taliban'ın Afganistan'daki ilerleyişi sebebiyle bir tebrik mesajı yayınladı.

 

Kafkaslar'da faaliyet gösteren 'Kafkasya Emirliği' de Taliban'ın Afganistan'daki ilerleyişi sebebiyle bir tebrik mesajı yayınladı.

"Kafkasya Emirliği"nin "Çeçenistan Vilayeti" yöneticisi Ebu Hamza (Ahmed Umarov) tarafından yayınlanan mesajda "Kafkasya Emirliği-Çeçenya mücahidleri ve muhacirleri adına Afganistan İslâm Emirliği'ni, Afganistan'ın tüm mücahid ve Müslümanlarını bu tarihî zaferlerinden dolayı tebrik ediyoruz." ifadesi yer aldı.

"Çeçenya Müslümanları, geçmişte de Afganistan İslâm Emirliği'nin Çeçenya'nın bağımsızlığını resmen tanıyan ilk ve tek İslâm devleti olduğunu asla unutmayacaktır. Yine bizler, kardeşlerimizin bu muazzam başarısından dolayı duyduğumuz memnuniyeti belirtir ve Afganistan İslâm Emirliği'nin savaşan İslâm Ümmeti için büyük bir destek ve örnek olmasını temenni ediyoruz." sözleriyle devam eden açıklamada, Taliban'ın Afganistan'da İslami hükümleri tesis ettiği savunuldu.

Açıklamada Çeçenistan ve Kafkasya'nın şu an Rus destekli yönetimler elinde olduğu ancak bunlara karşı mücadelenin bitmediği, 400 yıldır olduğu gibi devam edeceği kaydedildi.


 
Kaynak : Mepa News
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL