"Namaz kılarlarsa silahlanırız"

ASYA 18 Aralık 2021 22:28
Videoyu Aç "Namaz kılarlarsa silahlanırız"

İslam düşmanlığının had safhaya ulaştığı Hindistan’da, Haryana eyaleti Başbakanı ML Khattar, Müslümanların açık alanda namaz kılmasına engel olan Hindu alçaklara, “Açıkta namaz hoşgörülemez” sözleriyle arka çıktı. Hindu milliyetçi gruplarının çatı örgütü olan Sanyukt Hindu Sangharsh Samiti ise polisi namazlar durdurulmadığı takdirde silah kullanacakları yönünde tehdit etti.

İslam düşmanlığının had safhaya ulaştığı Hindistan’da, Haryana eyaleti Başbakanı ML Khattar, azgın tabanına destek verdi. Geçen hafta, Gurgaon şehrinde Müslümanların açık alanda namaz kılmasına engel olan Hindu alçaklara, “Açıkta namaz hoşgörülemez” sözleriyle arka çıkan Khattar, büyük bir skandala da imza atmış oldu.

“Hainleri vurun” sloganları…
Öte yandan, Müslümanların namaz kılmasını engellemek için Hindu çetelerinin düzenlediği son protesto gösterilerinde “Hainleri vurun” şeklinde sloganlar atıldı. Aşırı sağcı Hindular, kendilerini dağıtmak için müdahale etmek zorunda kalan polislere de inek gübresi attı. 

Hindu çetelerden “Silah kullanırız” tehdidi 
Hindu milliyetçi gruplarının çatı örgütü olan Sanyukt Hindu Sangharsh Samiti de polisi namazlar durdurulmadığı takdirde silah kullanacakları yönünde tehdit etti. Örgütten yapılan açıklamada, Müslümanların dışarıda namaz kılarak provokasyon yaptığı ileri sürülerek “Dışarıda namaz kılıyorlar, sonra türbe yapıyorlar, sonra cami yapıyorlar, sonra caminin içinde teröristleri ve silahları barındırıyorlar ve millete tehdit oluşturuyorlar” herzeleri yumurtlandı.

Müslümanların başka seçeneği yok
Hindu zulmünün en yoğun hissedildiği şehirlerden biri olan Gurgaon’daki Müslüman konseyinin kurucularından Altaf Ahmad ise “İnsanlar başka seçeneği olmadığı için dışarıda namaz kılmak zorunda kalıyor” diye konuştu. 

 
Kaynak : Yeni Akit
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL