"Sadece aşı yaptırmamış olanlar bu işe başvurabilir"

ABD 15 Eylül 2021 13:44
Videoyu Aç "Sadece aşı yaptırmamış olanlar bu işe başvurabilir"

Kanada merkezli bir kano şirketinin sahipleri, sadece aşı yaptırmamış olanların başvurabileceği tartışmalı bir iş ilanı açtı.

Souris River Canoes isimli şirketin iş ilanında "KOVİD-19 aşılarından herhangi birini vurulduysanız lütfen BAŞVURMAYIN" dendi.

Evli bir çift olan şirket sahipleri, iki tam zamanlı ve bir yarı zamanlı pozisyon için çalışan arıyordu. Yenilenme ihtimali olan pozisyonların süresi 6 aylıktı.

Gönderi sosyal medyadaki müşterilerin tepkisini çekti. Müşterilerden Rob Prdn, Facebook'ta, "Pandeminin bu aşamasında istihdam koşulu olarak personelin Covid-19 aşısı olmamasını istemek hem sorumsuz hem de pervasızca" dedi.

Duyuru Twitter'da da viral oldu

Şirket sahipleri Keith ve Arlene Robinson'ın eleştirilere verdiği yanıtlar tepkiyi katladı. Reddit'te yayımlanan bir e-postada şu ifadeler yer alıyordu:

"Hükümetin ve şirketlerin aşı mecburiyeti ve aşı pasaportu kullanarak kişilerin sağlık özgürlüğü hakkına yönelttiği zorbalığa karşıyız. Tıpkı bizim kendi işe alım kararlarımızı verme hakkımız olduğu gibi, yargılayıcı tutum ve görüşleriniz de sizin hakkınız."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL