166 İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

FİLİSTİN 1 Ağustos 2019 15:06
Videoyu Aç 166 İşgalci Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah (1 Ağustos Perşembe) 166 İsrailli Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüslü kaynaklar, işgal güçlerinin 126 Yahudi yerleşimcinin El-Mağaribe Kapısı’ndan geçerek Mescid-i Aksa’ya girmesine izin verdiğini ve baskın boyunca Yahudi yerleşimcilere eşlik ettiğini söyledi.

Kaynaklar, bu sabah ayrıca işgal hükümetinde görevli 40 memurun da işgal polisi ve özel güçlerin himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediği bildirildi.

Kaynaklar ayrıca baskına katılan Yahudi yerleşimcilerinin ve işgal hükümeti memurlarının Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi rehberlerden sözde heykel hakkında bilgi aldıklarını ve bazılarının ayin yapma girişiminde bulunduğunu ifade etti.

Mescid-i Aksa'yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planları yapan işgal yönetimi, oldubitti yaparak bu planlarını hayata geçirebileceği zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

İşgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya giren Yahudi yerleşimciler, bir süre avluda dolaştıktan sonra Es-Silsile Kapısı'ndan çıkıyor.

İşgal polisi Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlemesine öğleden önce ve sonra olmak üzere iki ayrı zaman diliminde izin verirken, Yahudi yerleşimciler baskınlar için daha çok cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL