22 Filistinli plastik mermiyle vuruldu

FİLİSTİN 18 Aralık 2021 11:38
Videoyu Aç 22 Filistinli plastik mermiyle vuruldu

Siyonist çete işgal altındaki Batı Şeria'da yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerini protesto eden Filistinlilere plastik mermiyle saldırdı. Saldırıda 22 Filistinli yaralandı.

İsrail dünya kamuoyunun gözü önünde saldırılarını arsızca sürdürüyor.

Siyonist işgalciler Nablus kentinin Kefer Kaddum, Burka, Beyt Decin ve Beyta köylerinde Yahudi yerleşim birimlerini protesto etmek amacıyla gösteri düzenleyen Filistinlilere saldırdı.

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada, İsrail saldırılarında 22 kişi yaralandı, 132 kişi göz yaşartıcı gazdan etkilendiği bildirildi.

Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde her hafta İsrail'in Yahudi yerleşim birimi inşa planları için Filistinlilere ait arazilere el koyması protesto ediliyor.

Yahudi yerleşim birimleri hukuka göre yasa dışı

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Batı Şeria'da 250'den fazla yasa dışı Yahudi yerleşim birimi bulunuyor. Bu yerlerde ikamet eden 450 binden fazla sivil Yahudi işgalci, Batı Şeria'da işgal altında yaşayan Filistinliler için hayatı daha da zor hale getiriyor.

Uluslararası hukuka göre, işgal altındaki Filistin topraklarında bulunan tüm Yahudi yerleşim birimleri yasa dışı kabul ediliyor.
Kaynak : TRT Haber
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL