28 ŞUBAT VE ŞAHIMERDAN SARI DOSYASI AKİT ANAHABER'DE

ÖZEL HABER 30 Kasım 2017 15:04
Videoyu Aç 28 ŞUBAT VE ŞAHIMERDAN SARI DOSYASI AKİT ANAHABER'DE

Akit Anahaber bülteninde 28 Şubat mağduriyetlerinin yaşandığı dosya tozlu raflardan indirildi.

 ISLAHHABER  HABER MERKEZİ

Türkiye'de 28 Şubat döneminde FETÖ terör örgütünün yaşattığı mağduriyetler ve Devlet Güvenlik Mahkemeleri (DGM) adıyla alınan kararlar Akit Anahaber'de ele alındı.

Akit Anahaber'de gazeteci Serdar Kılıç ve Av. Hamza Uçan 28 Şubat dönemi ve sonrasında yaşatılan mağduriyetleri anlattı. Haberde; ''Bugün 28 Şubat denildiği zaman sadece başörtüsü mağduriyetleri akıllara geliyor. Lakin zindanlarda adalet bekleyen Müslümanlarda var.'' denildi.28 ŞUBAT DAVALARINI FETÖ YAPTI

Bugün cezaevlerinde bulunan 600'e yakın 28 şubat mağduru var. Bunların cezaevlerinde bulunmasında rol oynayan Hakim ve Savcıların yüzde yetmişi Fetullahçı terör örgütü ile bağlantısı tespit edilen ve daha sonra açığa alınan isimler.

DÖNEMİN DEVLET GÜVENLİK MAHKEMELERİNDE (DGM) İSTİFLENMİŞ FETÖ MENSUPLARI AKTİF ROL OYNADI

Av. Uçan Bunlardan biri İlhan Doğan, Mahkeme başkanı Metin Özçelik üyeler Birol Bilen ve Mehmet Ekinci Savı bugün kırmızı bültenle aranan Celal Kara. Cihat Özbolat, Fetullah Gülen hakkındaki yakalama kararını kaldıran Şerafettin liste tarafından mahkum edilmiş bir isim, 24 senedir cezaevinde. Salih Mirzabeyoğlu dosyasında Fetullahçıların çok ciddi kararlarının olduğunu görmek mümkün. Üstelik kumpaslarda devam ediyor.

SON ÖRNEĞİ DEĞERLİ ALİM ŞAHIMERDAN SARI HOCA DOSYASI

Bunun en tipik örneği olarak Vasat davası olarak görünen medyada Şahımerdan Sarı Hoca ismiyle tanınan ilim adamının cezaevine atılış süreci. Gaziantep'de ilim işleriyle uğraşan bu Hoca, Fetullahçı terör örgütüyle irtibatı bilinen ve sonrasında meslekten ihraç edilen Hakim ve Savcılar tarafından bir yargı kumpasına maruz bırakılıyor.

NEDEN FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ ŞAHIMERDAN SARI HOCA'YI HEDEFE KOYDU

Vatikanın Dinlerarası Diyalog denilen tuzağının farkına varıyor. Bunu gazetelerde ve televizyonlarda çok cesur bir şekilde dile getiriyor. Buna karşı bir direnç göstermesi sebebiyle Fetullahçılar tarafından hedefe konuluyor ve 12 ay, 6 ay süre ile cezaya mahkum ediliyor ve konu burada bitmiyor. Şahımerdan Sarı Hoca hakkındaki hapis kararı kesinleştikten sonra kendisi Kuzey Irak'a geçmek zorunda kalıyor ve oradada 17-25 Aralık yargısal darbeden sonra dik durmak suretiyle bir televizyon programına katılab Şahımerdan Sarı Hoca, katıldığı televizyon programında yine Fetullah Gülen'in Vatikan'ın işlerini yapan taşeron biri olduğunu haykırıyor ve bu sebeble Erbil kentinde uzaktan yakından alakası olmayan bir suçla Fetöcular tarafından suçlanarak cezaevine konuluyor. 1200 Güne yakın bir zamandır Şahımerdan Sarı Hoca zindanda bulunmakta.

MÜSLÜMANLAR CEZAEVLERİNDE ADALET BEKLİYOR

28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik yasal düzenlemelerin yapılması gerekiyor. Bugün tek, tük Fetocularında serbest kaldığı bilgileri medyada mevcut. Sormamız gereken asıl soru şu, bunu öncelikle kendimize sormalıyız. 28 şubat mağduriyetlerinin sona erebilmesi için Türkiye'de gerçek manada terör örgütlerinin mi bitmesi gerekiyor.

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...