28 Şubatçı Kafa Fethiye İlçe Sağlıkta Hortladı!​​​​​​​

GÜNDEM 29 Haziran 2020 23:31
Videoyu Aç 28 Şubatçı Kafa Fethiye İlçe Sağlıkta Hortladı!​​​​​​​

Fethiye İlçe Sağlık'ta görevli bir başörtülü doktora, aynı birimde görevli iki erkek personel tarafından başörtüsü, dindarlık ve Müslümanlık üzerine ağır hakaretlerde ve sözlü saldırıda bulunulduğu öğrenildi.

saglikpersonelihaber.net sitesinde yer alan habere göre; Muğla’nın Fethiye ilçesi Sağlık Müdürlüğü’nde görevli iki erkek personelin aynı birimde görev yapan başörtülü bir doktora, başörtüsü, dindarlık ve Müslümanlık üzerinden hakaretlerde ve sözlü saldırıda bulunduğu öğrenildi.
 

Başörtülü doktor F.T’ye ağza alınmayacak küfürler ve hakaretler yağdıran iki kişinin Fethiye İlçe Salık Müdürlüğü bünyesinde çalışan A.A ve F.S olduğu tespit edilirken, konunun savcılığa intikal ettiği belirtildi.
 

Müslüman mahallesinde salyangoz tacirliği ÖNDER Muğla İl Başkanı Sefa Kara’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ortaya çıkan hakaret ve sözlü saldırılar bazı sosyal medya kullanıcıları tarafından “Müslüman mahallesinde salyangoz tacirliği” olarak nitelendirildi. Başörtülü doktorun ise kendisi üzerinden dindarlara ve Müslümanlara yönelik yapılan ağza alınmayacak küfürler ve hakaretler içeren bu sözlü saldırıyla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.
 

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli iki erkek personelin başörtülü bir doktora kıyafeti üzerinden yaptığı hakaret ve sözlü saldırı 28 Şubat’ın karanlık günlerinde Müslümanlara ve dindarları hedef alan sözlü ve fiili saldırıları akla getirdi. Yalnızca başörtülü oldukları için üniversitelerden öğrencilerin atıldığı, başörtülülerin diploma törenlerine bile alınmadığı 28 Şubat günlerini anımsatan bu sözlü saldırının hukuki sürecinin takipçisi olacaklarını belirten ÖNDER İl Başkanı Sefa Kara konuyla ilgili olarak “Artık bu hadsiz saldırıların failleri hak ettikleri muameleyi görmelidirler. Müslüman mahallesinde salyangoz sattıkları yetmiyor gibi salyalarını da Müslümanlara bulaştırıyorlar. Gerekirse bu meselenin hukuki boyutuna biz de dâhil olacağız. Çünkü burada başörtülülere ve Müslümanlara yönelik çok ağır hakaretlerden söz ediyoruz” dedi.
 

İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğünün tavrı ne olacak?
 

Kamuda başörtüsüyle görev yapan bayanların nefret içeren küfür ve hakaretlere muhatap olmaları ilk değil. Daha önce de birçok kez basına yansıyan bu ve benzeri olaylarda vatandaşların yetkililerden beklentisi sözlü saldırıdan bulunanlarla ilgili gerekli işlemlerin yapılması yönünde olmuştu. Adli makamlara intikal eden olayla ilgili kendisi de bir bayan olan Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doyuk ile son dönemde yaptığı icraatlarla vatandaşların sempatisini kazanan Muğla İl Sağlık Müdürü İskender Gencer’in, bir kadın doktora sırf başörtüsü ve dindarlık üzerinden hakaretler yağdırıp sözlü saldırıda bulunan personellerle ilgili idari soruşturma açtırıp açtırmayacakları, saldırgan personeller için açığa alma işlemini uygulayıp uygulamayacakları merakla bekleniyor.
 

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü; Dosya İnceleme/Soruşturma Yapılmak Üzere Aynı Gün İl Müdürlüğü’ne Gönderildi
 

Fethiye İlçe Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevli başörtülü bir doktorun aynı birimde görevli iki erkek personelin başörtüsü, dindarlık ve Müslümanlık üzerinden ağır hakaretlerine ve sözlü saldırılarına maruz kaldığı olayla ilgili dosyanın incelenmek/soruşturulmak üzere İl Sağlık Müdürlüğü’ne gönderildiği öğrenildi.
 

Fethiye İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ruhsat Doyuk, İlçe sağlık müdürlüğünde meydana gelen başörtüsü ve inanca hakaret ve sözlü taciz olayıyla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı.
 

İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanı iki erkek personelin, yine sağlık müdürlüğü çalışanı bayan doktora başörtüsü ve inancına yönelik ağır hakaretler ve sözlü taciz olayının basına düşmesinin ardından yapılan açıklamada, “27 Haziran 2020 tarihinde TAMGÜN ve MUĞLA YEREL HABER adlı internet sitelerinde ‘Fethiye İlçe Sağlıkta Görülmemiş Skandal’ başlıklı haberde yer alan iddialar konunun İlçe Sağlık Müdürlüğümüze iletildiği 24 Haziran 2020 tarihinde aynı gün İlçe Sağlık Müdürlüğümüz tarafından gerekli idari inceleme/soruşturma yapılmak üzere Muğla İl Sağlık Müdürlüğümüze iletilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak : haksoz
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası
Askıda Meal

MD DİJİTAL