Suriye'de “Ummu’l Muminine Aişe Birliği” Haleb'e intikal etti

23 Haziran 2013 19:12
Suriye'de “Ummu’l Muminine Aişe Birliği” Haleb'e intikal etti Suriye kaynakları, son zamanlarda Özgür Suriye Ordusu bünyesinde savaşçı kadınların çoğalması dikkat çekiyor açıklaması yapıyorlar. Tamamnının kadınların oluştuduğu “Ummu’l Muminine Aişe Birliği” çatışma bögelerine intikal etti, Henüz yeni kurulan “Ummu’l Muminine Aişe Birliği” Suriye'de Esed güçlerine karşı savaşmak üzere Halep'te çatışma alanlarına gitti. Almış oldukları eğitimden sonra Suriye'de çatışma bölgelerine intikal eden birlik, basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında konuşan Birliğin başkanı Ümmü Amr, "Biz Ummu’l Muminine Aişe Birliğindeniz, Ben Haleb'in kızıyım, burda var oluşumuzun birinci sebebi Rıza-i Kelimetullahtır." dedi Konuşmasında Halep'te olmasının sebeblerini açıklayan Ümmü Amr şöyle dedi,
Bizim amacımız Allah'ın sözü (la ilah illa allah) yükselmesidir, biz bu amaçla buradayız, İnşallah bizler ÖSO'ya yardım konusunda elimizden geleni yapacağız.
Biz savaşı sevmiyoruz ve savaştan nefret ediyoruz, ama şimdi bizim canımıza kast eden ve bizi yıkıp giden zulüm karşısında bizler savaşmak zorundayız.
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan birlikteki başka bir kadın ise şöyle konuştu,
Bende Halep'in kızıyım, bende "Ummu’l Muminine Aişe Birliği"ndeyim  adım Zeyhra, Bizler Özgür Suriye Ordusundaki mücahid kardeşlerime yardım için buradayız, Allah'ın izniyle onlara bu savaşta yardım edeceğiz.
Başka bir kadın ise konuşmasında, Bizler burada Allah yolunda cihad için geldik, burada bizim çabamız ve mücadelemiz sadece Allah'ın dinini yüceltmek içindir, doğuda batıda Allah'ındır, Allah bize yeter, o en güzel vekildir. dedi.
islahhaber.net Haber Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL