51 Müslümanın katili cezasına itiraz edecek

DÜNYA 9 Kasım 2021 06:46
Videoyu Aç 51 Müslümanın katili cezasına itiraz edecek

Yeni Zelanda'da 2 ayrı camiye silahlı saldırı yapan terörist Brenton Tarrant’ın avukatı, müvekkilinin hakkında verilen ömür boyu hapis cezasına itiraz etmek için temyiz mahkemesine başvurmayı düşündüğünü açıkladı

2 Camiye saldırı düzenleyen ve 51 Müslümanı şehid edip 49 Müslümanı yaralayan terörist Brenton yaptığı vahşeti Facebook'ta Canlı yayınlamıştı. Suçu aşikar olduğu olduğu halde avukatı, müvekkilinin ömür boyu hapis cezasına itiraz edeceğini açıkladı.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde 2019'da 2 ayrı camiye yaptığı silahlı saldırıyla 51 Müslümanı Şehid edip 49 Müslümanı yaralayan Brenton Tarrant’ın avukatı, müvekkilinin hakkında verilen ömür boyu hapis cezasına itiraz etmek için temyiz mahkemesine başvurmayı düşündüğünü açıkladı.

Tarrant’ın avukatı Tony Ellis, her ne kadar ‘baskı altında’ polise ifade verdiğini söylese de Brenton canlı yayında yaptığı vandallığı aşikardır.

Avustralya vatandaşı Brenton Tarrant, 15 Mart 2019 tarihinde Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde yarı otomatik tüfekle, cuma namazı sırasında iki farklı camiye saldırarak 51 kişiyi katletmiş ve olayda 49 kişi de yaralanmıştı. Tarrant cinayet, adam yaralama ve terörizm suçlarından hüküm giyen ülkedeki tek mahkum konumunda.
Kaynak : Euronews
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL