ABD, İşkence Yaptığı Gerekçesiyle Kukla Kadirov'a Yaptırım Uygulayacak

KAFKASYA 22 Temmuz 2020 02:09
Videoyu Aç ABD, İşkence Yaptığı Gerekçesiyle Kukla Kadirov'a Yaptırım Uygulayacak

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı, Rus işgali altındaki Çeçenistan'da insan hakları ihlali ve işkence suçlarına karıştığı gerekçesiyle kukla lidei Ramzan Kadirov'un ülkeye girişini yasakladığını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı, Rus işgali altındaki Çeçenistan'da insan hakları ihlali ve işkence suçlarına karıştığı gerekçesiyle devlet lideri Ramzan Kadirov'un ülkeye girişini yasakladığını açıkladı.

Söz konusu yaptırım Kadirov'un eşi ve çocukları için de geçerli olacak. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo yaptığı yazılı açıklamada, Ramzan Kadirov'un Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e çok yakın bir isim olduğunu ve koronavirüs salgınını bahane ederek bölgedeki insanlara yapılan hak ihlallerinin şiddetini artırdığını belirtti.

Pompeo, Kadirov'un ABD'ye girişini yasaklayarak ona yaptırım uygulanacağını belirterek, "Departmanımız güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere dayanarak Kadirov'un 10 seneyi aşkın süredir bölgede insan hakları ihlalleri, işkence ve yargısız infaz gibi suçlara karıştığını tespit etmiştir" diye konuştu.

Moskova'dan açıklama, Kadirov'dan Pompeo'ya otomatik silahlı poz Gelişme üzerine Rusya Dışişleri Bakanlığı da bir açıklamada bulundu.

Dışişleri Sözcüsü Maria Zakharova, yapılanlara karşılık vermenin zor olacağını ifade ederek bakanlığın konuyla ilgili iştişare edeceğini söyledi. Kadirov ise, Washington yönetiminin yaptırım kararı sonrası Telegram hesabından otomatik silahlı bir fotoğrafını paylaşarak, "Pompeo savaşı kabul ediyoruz. Bu çok ilginç olacak" mesajını iletti
Kaynak : aa, islammedya
1000
icon
Holis 22 Temmuz 2020 03:19

İslam'la alakaniz yok ABD'de de kadirov da kaafir başlık düzgün atın kadorovu mücahit müarak lanse etemyin😡😡😡😡😡

0 1 Cevap Yaz
Editör

Siz haberi okudunuz mu? Nasıl bu anlamı çıkardınız? üstelik bizi de tekfir etmişsiniz. Allah sizin kalbinize insaf lutfetsin.

0 1
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL