ABD Afganistan hava sahasını ihlal etti

AFGANİSTAN 29 Eylül 2021 07:54
Videoyu Aç ABD Afganistan hava sahasını ihlal etti

Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid, Afganistan'a hava sahasını ihlal eden ABD'yi Doha anlaşmalarına uymaya çağırdı.

Afganistan Enformasyon ve Kültür Bakanı Yardımcısı ve Taliban Sözcüsü Zebihullah Mücahid, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin, insansız hava araçlarıyla Afganistan'ın egemenliğini ve uluslararası hukuk normlarını ihlal ettiğini söyledi.

ABD'yi Doha anlaşmalarına uymaya çağıran Mücahid, aksi takdirde, bunun sonuçlarının olacağını kaydetti.

Mücahid, Afganistan İslam Emirliğinin, ülkenin kara ve hava sahasının tüm sorumluluğuna sahip tek yetkili tüzel kişilik olduğunu vurguladı.
1000
icon
habil 29 Eylül 2021 12:25

inşaallah afganistanda Allahın izni ile ozlemimiz olan,seriatin , Kurani ilkelerin hakim oldugu bir guclu bir seriat devleti kurulur,bizde hicret ederiz,oraya gideriz,kurtuluruz bu sahte ,kapitalist,kokuşmuş,sömürü düzenlerinde yaşamaktan.kuresel emperyalistler tum dunyada maskeyle ,aşıyla,yasaklarla insanları bezdirdiler.baksanıza, afganistana kureselcilerin corona yalandemisi hic ugramamıs!,kimsede maske yok,mesafe yok,problem yok.belki talibanın zaferi ile dunya corona komplosundan kurtulur.kafir dusmana karsı herzaman tetikte olmak lazım.

0 2 Cevap Yaz
Eyman

Hicret değil, bu topraklar da İslam toprakları. Allah'ın izni ile işgalci tüm inekler ve inektapan kuklalarını bu topraklardan atacağız. Burası Afganistan'dır, Afganistan da burası. Selam ve dua ile.

0 1


Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL