ABD'den göçmenlere görülmemiş eziyet!

ABD 21 Eylül 2021 17:39
Videoyu Aç ABD'den göçmenlere görülmemiş eziyet!

ABD'den Meksika'ya geri dönmeye çalışan Haitili göçmenlere at üstündeki Amerikan sınır polisleri, kırbaçla saldırdı. Bütün dünya göçmenlere görülmemiş eziyeti konuştu.

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin binlerce Haitili göçmeni Karayip ülkesine geri göndermek için sınır dışı uçuşları hızlandıracağını söylemesinin ardından Haitili göçmenler Meksika'ya geri göç için harekete geçti. 

Sınırı geçmeye çalışan Haitili göçmenlere at üstündeki Amerikan sınır polisinin insanlık dışı müdahalesi dünyanın gündemine bomba gibi düştü.

Rio Grande nehri üzerinden Meksika'ya geri gitmeye çalışan göçmenler, at üstünde kovboy şapkalı Amerikan sınır devriyeleri tarafından kırbaçlandı. 

Amerikan sınır devriyelerinin Haitli göçmenleri kırbaçladıkları anlar, sosyal medyada infiale neden oldu.

Beyaz Saray bir açıklama yaparak özür dilemek zorunda kaldı. Beyaz Saray sözcüsü Jen Psaki yaptığı açıklamada 'İzlediklerimiz korkunçtu. Bunları gören hiç kimse yaşananları onaylayamaz.' ifadesini kullandı.

Advertisement
Sınırda bekleyen göçmenlerden biri El Cezire'ye verdiği demeçte 'Beni en çok üzen herkesin durumu biliyor, Haitililerin yaşadıklarını görüyor olması. Devlet Başkanımız yok, suç oranı çok yüksek, öğrenciler okula gidemiyor, iş yok, ekonomi çok kötü durumda. İnsanların bununla mücadele etmesi mümkün değil. Sınır dışı edilmek felaketimiz olur.' sözlerini kullandı.

Sınırda insanlık dramı yaşanırken ABD Başkanı Joe Biden, eşi first lady Jill Biden ile bisiklet turundaydı.
Kaynak : Milli Gazete
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...



Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL