Abd konvoyuna saldırı 7 abd askeri öldürüldü

ÖZEL HABER 19 Ocak 2019 15:13
Videoyu Aç Abd konvoyuna saldırı 7 abd askeri öldürüldü

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahid twitter üzerinden, Faryab ilinde Abd askeri konvoyuna IED'li saldırı yapıldığı ve bu saldırıda 7 amerikan askerinin öldürüldüğü bildirildi.

  ISLAHHABER    HABER MERKEZİ  

Afganistan İslam Emirliği (Taliban) sözcüsü Zabihullah Mücahid twitter üzerinden, Faryab ilinde Abd askeri konvoyuna İED'li saldırı yapıldığı ve bu saldırıda 7 amerikan askerinin öldürüldüğü bildirildi.

Saldırı detayları hakkında ise Kari Muhammed Yusuf Ahmedi, Faryab ili Juma Bazar ilçesinde Khwaja Qashri bölgesinde gerçekleştirilen pusuda IED'li saldırıda 7 Abd askerin, 4 paralı askerin öldürüldüğü ve 5'inin yaralandığı bildirildi. Saldırıda bir zırlı aracın imha edildiği 4 Humve ve 1 ranger tip aracın zarar gördüğü bildirildi.

Taliban'ın Juma Bazar Valisi Hacı Ameen, gazetecilelere verdiğ bilgide 6 Amerikan askerinin vurulduğu ve Pajhwok Afghan News muhabiri Taliban dışından adının gizli kalmasını isteyen bir kaynaktan aldığı habere göre "Bir Yabancı Zırhlı Araca Taliban tarafından düzenlenen IED'li  saldırıda 6 Yabancı Birliğin öldürüldüğü/yaralandığı" bildiridi dedi.

Taliban ve yerel halk tarafından saldırılarda 2 Taliban mücahidinin Şehit olduğu bildirildi.
 
Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL