Abdullah Azzam Tugayları Liderinden Lübnan Halkına Hizbullaha Karşı Savaş Çağrısı

GÜNDEM 15 Ekim 2014 14:13
Videoyu Aç  Abdullah Azzam Tugayları Liderinden Lübnan Halkına Hizbullaha Karşı Savaş Çağrısı

Hizbullah'ın Lübnanlı Sünnileri katleden asıl unsur olduğunu vurgulayan Siraceddin Zureyke, savaş çağrısında bulundu.

El Kaide bağlantılı Abdullah Azzam Tugayları lideri, Lübnanlı Sünnileri, İran destekli Şii Hizbullah örgütüne karşı savaşmaya çağırdı.

Hizbullah destekli bir operasyonla Lübnan polisi tarafından gözaltındayken öldürülen Macid El Macid'in yerine geçen Siraceddin Zureyke'nin sosyal medya hesabından yazdığı mesajlar, örgüt tarafından bir metin olarak toplandı.

"Trablus'taki gençlerimize" denilen hitapta 'Lübnan ordusu yerine Hizbullah hedeflerinin vurulması gerektiği çünkü orduyu Sünni Ümmete karşı kışkırtan asıl kuklacının Hizbullah örgütü olduğu' ifade edildi.

"O halde kuklacıyı vurun, ayak takımıyla uğraşmayın. Eğer kafa kırılırsa eller felç olur" diyen Zureyke bir başka mesajında ise "Hizbullah'ın Lübnan'da merkezleri, kontrol noktaları, tedarik hatları, liderleri ve üyeleri bulunuyor. Onların öldürün ve Lübnan ve Suriyeli çocukların intikamını alın" dedi.

Abdullah Azzam Tugayları lideri aynı zamanda Hizbullah'ın 1996'dan bu yana İsrail'in sadık bir koruyucusu olduğunun üzerinde de durdu. İsrail ile Hizbullah arasında gerçekleşen 2006 savaşları için ise 'angajman kurallarını kaldırmaktan başka bir şey değil' yorumunda bulundu.

Kaynak : İnca News
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL