Adalet Bakanlığı Bu Yanlışlığa 'Dur' Demeli!

GÜNDEM 7 Nisan 2019 00:03
Videoyu Aç Adalet Bakanlığı Bu Yanlışlığa 'Dur' Demeli!

İnsani yardım çalışmaları için Suriye’de bulunan Yusuf Akkuş, 3 yıl önce yaralanarak beyin travması geçirdikten sonra 1 Nisan 2019 günü tutuklanarak Malatya Cezaevine gönderildi.

Geçirdiği beyin travması nedeniyle yardım almadan kişisel ihtiyaçlarını göremeyen Yusuf Akkuş’un bütün başvurulara ve yüzde 70 engelli raporu bulunmasına rağmen cezaevine gönderildiği aktarıldı.

Akkuş’un ailesi Yusuf için endişeli ve yetkililerin harekete geçmesini istiyor.

Yusuf Akkuş’un ağabeyi;

“Suriye’de bulunması sebebiyle açılan mahkemede hapis cezası çıktı, istinaf mahkemesinden gelen karar tebligatının elimize ulaşmamasından dolayı itiraz edip temyiz isteminde bulunamadık. İstemde bulunamadığımız için diğer sanıklar temyize dosyayı göndermesine rağmen, kardeşim Yusuf Akkuş’un cezası temyize kapalı olarak onaylanıp cezaevine konuldu.

Kardeşim Yusuf Akkuş şuan % 70 hayatı boyunca engelli raporu bulunuyor, ayrıca akli melekelerini kullanamıyor, çocuk gibi daima bakıma muhtaç durumda. Evde annesinin gözetimi altında idi, evden sadece hastane için çıkarıyorduk.

Yusuf Akkuş’a başkası yemek yedirmez ise yiyemez, içemez ve başkası yıkmaz ise yıkanamaz bir durumda. Sürekli enfeksiyon kapmakta ve ateşi çıkmaktadır. 10 gün önce kolundan ameliyat olmuştur ve kolu hala iyileşmedi. Şu an Malatya E Tipi Cezaevi’ne gönderildi.

Akli melekelerini kullanamayan, 5 dakika öncesini unutup ne yapması gerektiğini bilmeyen yüzde 70 özürlü Yusuf Akkuş’un Malatya Cezaevinde tutulması, ölüme terk edilmesidir.

Buradan insaf sahibi yetkilere ve duyarlı Müslüman halkımıza sesleniyorum. Felçli kardeşimin illa cezası onaylanacak ise ev hapsi şeklinde kalabilir, o zaman annesi ona bakmaya devam edebilir. Ama şu şartlarda bir insan göz göre göre ölmesi için hapsedildi. Kardeşim hayatını kaybetmeden lütfen buna engel olun.”

Yusuf Akkuş'un abisinin telefon numarası: 0537 4322981

Abisi tarafından yönetilen twitter hesabı: @yusufakkus_yrdm


a6156180f6eab03fe223ac4378788ea3.jpg 

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...