ADEM ÇEVİK: "AİLEYİ HEDEF ALAN İFSAT SÖZLEŞMELERİ İPTAL EDİLMELİDİR."

AİLE VE GENÇLİK 26 Eylül 2020 12:45
Videoyu Aç ADEM ÇEVİK: "AİLEYİ HEDEF ALAN İFSAT SÖZLEŞMELERİ İPTAL EDİLMELİDİR."

İstanbul Sözleşmesi ve türevleri olan yasaların iptal edilmesi için uzun süredir ciddi çalışmalar yapan Türkiye Aile Meclisi, Cuma namazını müteakiben bir basın açıklaması düzenledi.

Basın açıklamasını okuyan Türkiye Aile Meclisi Başkanı Âdem Çevik, insanlığın son kalesi olan aileyi diriltmek için önce aileyi tahrip eden yasa ve sözleşmelerin iptal edilerek işe başlanması gerektiğini söyledi.

"Aileyi korumak tüm insanların fıtrat olarak tabii, insanî, imanî vazifesidir"

Aile yıkan faiz, kumar, içki, fuhuş, feminizm ve her tür cinsi sapkınlığın suç kapsamına alınması ve terör suçundan cezalandırılması gerektiğini belirten Çevik, "Türkiye'de ve dünyada aileyi yok etmeye karşı küresel topyekûn bir saldırı var. Aileyi korumak tüm insanların fıtrat olarak tabii, insani, imani vazifesidir. İnsanlığın kurtuluşu, hayat rehberimiz Kur'an'ın emri gereğince ailemizi koruma görevi öncelikle bizde… Anayasa'nın 41'inci maddesine göre de ailemizi koruma görevimiz var." dedi.

Ailesiz, ahlaksız toplum küresel savaşına karşı, ailenin korunması ve ahlak medeniyetinin inşası için elbirliğiyle mücadele edilmesi gerektiğini vurgulayan Çevik, kınayanların kınamasından ve linç girişimlerinden korkmadan doğruyu söylemek gerektiğini ifade etti.

"Ailenin korunması için kamu spotları yapılmalı"

Çevik, "6284 Sayılı Yasa; erkeği kendi evinden, çocukları önünde sokağa atan, toplum önünde aşağılayan ve aileleri geri dönülmez noktaya götüren yasanın cinayetleri, şiddeti artırıyor. Şiddeti cinselleştiren kamu spotları durdurulmalı.

6284 hilesiyle mal gaspı ve boşanmada delil engellenmeli. Miras/aile hukuku, kişilerin dinlerine göre olmalı. Bizim de çocuklarımızı sağlıklı bir şekilde büyütebileceğimiz, koruyabileceğimiz aileden başka bir çözümümüz olmadığı kamu spotlarıyla işlenmelidir." diye konuştu.

"Kadınlar aileden koparılıp bireysel yaşama teşvik ediliyorlar"

Beraber ihtiyarlayabileceği bir hayat arkadaşı, yaşlandığında sığınabileceği, çocukları olmayan yapayalnız kadınlar için bu dünyanın cennet olamayacağını söyleyen Çevik, "Güçlü kadın" sloganıyla kadının ailesinden koparıldığını, eşi ile rakipleştirilip düşmanlaştırıldığını, çocuklarından koparılıp bireysel yaşamaya teşvik edildiğine vurgu yaptı.

Sürecin böyle devam etmesi halinde herkesin kaybedeceğini hatırlatan Çevik, bundan kâr edenlerin çok uluslu kapitalist sermaye olacağını ifade etti.

"Geleceğimiz adına önce aileyi savunabilmeliyiz"

Boşanmaların artması ve evlilik yaşının yükseltilmesi, genç evliliğin teşvik edilmeyip cezalandırılması sebebiyle geleceğimizin tehlikede olduğunu belirten Çevik, "Gelecek nesillerin hakkı adına, kendi çocuklarımızın ve torunlarımızın hakkı adına, huzur evlerinde ölüme terk edilmiş ihtiyarların hakkı adına, intihar noktasına gelmiş depresyon hapları müptelası yalnızların hakkı adına, sokaklara terk edilmiş çocukların hakkı adına, geleceğimiz adına, insanlık adına, önce aileyi savunabilmeliyiz." şeklinde konuştu.

Cinnet ve cinayetlerin engellenmesi ve ahlak medeniyetinin inşa edilmesi için yapılması gerekenleri sıralayan Çevik, şunları kaydetti:

1. Cinsi sapıklık ve savunuculuğu terör kapsamına alınmalı, faaliyetleri yasaklanmalı, mal varlıklarına el konulmalı.

2. Fıtrata ve aile medeniyetimize aykırı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği maskesiyle eşcinsellik politikaları durdurulmalı.

3. Ailesiz ve ahlaksız toplum projesi olan CEDAW İstanbul Sözleşmesi ve bağlı uygulamaları acilen iptal edilmeli.

4. Kadını 'kutsal inek' gören 6284 Sayılı Yasa iptal/ıslah edilmeli, iftira edenler iki kat cezalandırılmalı.

5. Şiddetin her türlüsüne karşı çıkılmalı, insana ve diğer bütün canlılara şiddet uygulayanlar cezalandırılmalı.

6. Cinayetleri engellemek, boşanmalarda çocuk velayetini istismar edenlerden "Ebeveyne Yabancılaştırma Sendromu" (EYS) uygulayanlardan velayet hakkı alınarak karşı tarafa verilmeli.

7. Nafaka hapsi ve süresiz nafaka zulmü durdurulmalı, 1988 öncesine dönülmeli. Nafakayı mirasçılar öderse boşanmalar da önlenir.

8. Çocuk haczi travması devletin çocuğa karşı uyguladığı şiddettir, çocuk istismarıdır, sonlandırılmalı.

9. Genç akran evliliği yapan gençler cezalandırılmamalı, genç evlilik teşvik edilmeli.

10. Mal paylaşımı kaç yıl evli kaldıysa yüzdelik oranı o kadar olmalı, boşanma davası açınca süre durdurulmalı.

11. Aile yıkan faiz, içki, kumar, faiz, fuhuş, feminizm yasaklanmalı, aile okulu, evlilik kursu çalışmaları yapılmalı.

12. Reissiz aile olmaz! Ailede reis baba olmalı, 2 devlet başkanı ve eş devlet başkanlığı olmadığı gibi.

13. Tüm medya; çocuk, gençlik, aile yönünden kontrol altına alınmalı, bağımlılıkla mücadele edilmeli.

14. Aile kurma teşvik edilmeli, aile kurana en az 100 gram altın değerinde karşılıksız kredi verilmeli.

15. Her çocuk için aileye en az 7 yıl boyunca yarım asgarî ücret verilmeli.

16. Asgarî ücrete ve emekli maaşına vergi ve her tür haciz, nafaka dâhil haciz işlemi yapılamamalı.

17. Zaruri ihtiyaçlara zam oranı, maaşlara zam oranını geçmemeli, geçerse farkı devlet ödemeli.

Çevik, insanlığa ve aileye savaş açmış, toplumu ve aileyi terörize eden İstanbul Sözleşmesi'nin, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Projesi'nin ve bağlı uygulamalarının Avrupa ülkeleri gibi geri dönülmez aşamalara gelmeden iptal edilmesini istedi.
https://ilkha.com/6284-sayili-kanun-ve-genc-evlilik-magdurlari/cevik-aileyi-korumak-icin-once-aileyi-tahrip-eden-yasa-ve-sozlesmeler-iptal-edilmeli-134322
Kaynak : İLKHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL