Afrika'daki El Kaide yapılanmalarından Taliban'a tebrik

AFGANİSTAN 23 Ağustos 2021 16:54
Videoyu Aç Afrika'daki El Kaide yapılanmalarından Taliban'a tebrik

Batı ve Kuzey Afrika'daki El Kaide yapılanmaları, Afganistan'daki son süreç sebebiyle Taliban'a yönelik bir tebrik mesajı yayınladı.


Batı ve Kuzey Afrika'daki El Kaide yapılanmaları, Afganistan'daki son süreç sebebiyle Taliban'a yönelik bir tebrik mesajı yayınladı.

Mesaj, El Kaide'nin Batı Afrika kolu Cemaat Nusret el İslam vel Müslimin'in (CNİM) medya yapılanması "Al Zallaqa" ve Kuzey Afrika kolu İslami Mağrip El Kaidesi'nin medya kolu "Al Andalus" tarafından ortak olarak yayınlandı.

Sosyal medya üzerinden servsi edilen açıklamada, Afgan halkının "Amerika'nın liderlik ettiği uluslararası küfür ittifakını mağlup ettiği" ifade edildi.

İngilizlerin, Rusların ve son olarak da Amerikalıların Afganistan'da mağlup olduğuna vurgu yapılan açıklamada, Taliban kurucusu Molla Ömer'in 2001 yılındaki "Allah'ın vaadi mi Bush'un vaadi mi gerçekleşecek göreceğiz" ifadelerine atıf yapıldı.

Afganistan'da Taliban'ın kazanımlarının "hakkın batıla zaferi" olarak nitelendiği açıklamada, "Afganistan'da şeriatın hüküm süreceği" dile getirilirken, bunun diğer Müslüman topraklarında da gerçekleşmesi temenni edildi.

Yemen ve Suudi Arabistan'da faaliyet gösteren Arap Yarımadası El Kaidesi, Taliban'ı tebrik eden ilk El Kaide yapılanması olmuştu.
Kaynak : Mepa News
1000
icon
Eyman 23 Ağustos 2021 20:38

Allah tüm direniş destanı neferlerini aziz eylesin. Muhabbet ve yardımlaşmalarını artırsın. Allah onları muzaffer kılsın. Nice büyük zaferlere inşallah.

0 0 Cevap Yaz
Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL