Ahmed Mesud: Taliban'a karşı savaşmaya devam edeceğiz

AFGANİSTAN 7 Eylül 2021 12:00
Videoyu Aç Ahmed Mesud: Taliban'a karşı savaşmaya devam edeceğiz

Taliban vadiyi ele geçirdiklerini açıkladıktan sonra, Ahmed Mesud, güçlerinin hala Pençşir’de bulunduğunu ve Taliban'a karşı savaşmaya devam edeceklerini söyledi.

Taliban'ın Pençşir vilayetini tamamen kontrol altına almasının ardından, bölgede Taliban'a karşı savaşan Ahmed Mesud bir açıklama yaptı.

Mesud, Facebook sayfasındaki sesli mesajında, güçlerinin hala Pençşir’de bulunduğunu ve Taliban'a karşı savaşmaya devam edeceklerini iddia etti.

Mesud yanlısı sosyal medya hesaplarında da, Mesud'a bağlı milislerin bağlık bölgelere çekildiği ifade edildi. Taliban'ın bölgede dağlık alanda milis gruplara yönelik operasyonları da sürüyor.

Taliban'a karşı savaşta ABD'nin varisi: İngiliz Kraliyet Askeri Akademisi mezunu Oğul Şah Mesud    Taliban'a karşı savaşta ABD'nin varisi: İngiliz Kraliyet Askeri Akademisi mezunu Oğul Şah Mesud

Mesud'un Afganistan genelinde Taliban'a karşı savaş yönünde çağrı yaptığı, bazı grupların da Mesud ile birlikte yer yer Taliban'a karşı silahlı saldırılara katılabileceği tahmin ediliyor.

Öte yandan Mesud ve Emrullah Salih, halen Pençşir'de olduklarını iddia etseler de, bölge kaynakları bu iddiaların gerçeği yansıtmıyor olabileceği görüşünde.

Yerel kaynaklar Mesud'un Fransa'ya, Salih'in ise Tacikistan'a gitmiş olabileceğini ifade ediyor.
Kaynak : Mepa News
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL