Almanya'da selefiliğe karşı dernek kuruldu

GÜNDEM 12 Aralık 2014 11:47
Videoyu Aç Almanya'da selefiliğe karşı dernek kuruldu

Almanya'da neoselefist İslamcılığı engellemek amacıyla 'beRATen' isimli, Diyanet İşleri Türk İslam Birliği ve 'Şura'nın da katıldığı bir dernek kuruldu.

Almanya'nın Aşağı Saksonya Eyaletinde, neoselefist olarak adlandırılan radikal İslamcılığın engellenmesi amacıyla Eyalet Sosyal Bakanlığının önderliğinde 'beRATen' adı verilen bir dernek kuruldu. Derneğe Diyanet İşleri Türk İslam Birliği DİTİB ve 'SCHURA' adı verilen bir başka birlik ile Osnabrück Üniversitesi de katıldı.

Aşağı Saksonya Eyaleti Sosyal Bakanı Cornelia Rundt, derneğin ailelere yardım etmek için önemli bir araç olacağını, gençleri 'nefret vaizlerinin ve cihadistlerin insanları hor gören ideolojileri'nin etkisinden koruyacağını söyledi. Rundt, öncelikle selefi gruplara katılmış gençlere yardım çalışması yapılacağını bildirdi.

Eyalet Sosyal Bakanı Rundt, DİTİB ve Şura ile bu konuda anlaşabilmiş olmanın sevindirici olduğunu, bu çalışmanın, sebepsiz yere camilere polis kontrolü yapmak ve aşırılık çek listeleriyle tüm Müslümanları zan altında bırakmaktan daha iyi olduğunu vurguladı.

Kaynak : Ajanslar
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...