AnadoluDer Bildirisi

STK HABERLERİ 7 Eylül 2016 15:26
Videoyu Aç AnadoluDer Bildirisi

Yetimlere okul, yurtlarından edilmişlere infak ve ümmete umut ışığı olabilme gayesiyle bir araya gelmiş bir topluluğun bildirisidir.

ISLAH HABER/HABER MERKEZİ

Anadolu İslami İnsani Yardım Derneği (AnadoluDer), yetim çocuklarımız başta olmak üzere yurtiçi ve yurtdışında mazlumların ihtiyaçlarını karşılamak ve yardımların ayrım gözetilmeksizin dağıtılması hedefiyle kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.
 
Hedefimiz sadece Türkiye ve Suriye ile sınırlı değil, en yakınımızda olanlardan başlayarak tüm dünya mazlumlarına ulaşmaktır. Kaos, savaş ve zulmün kol gezdiği mazlum coğrafyalara her birimizin bir katkısı, bir desteği olabilir. Ümmetimizin her ferdi yardımlaşma ve dayanışma noktasında üzerine düşen görevi yerine getirmekle sorumludur. Bu düşünceden yola çıkarak kurduğumuz derneğimiz yaklaşık 3 aydır Türkiye ve Suriye'de sizlerin yardımlarıyla çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.
 
Gerek yurtiçinde gerek yurtdışında derneğimizin faaliyetlerini yürütebilmesi ancak Allah'ın yardımı ve müslümanların infaklarıyla mümkündür. Suriye'de faaliyet gösteren medrese, yetimlerimiz ve çadırkentlerde tespit edilen en muhtaç durumdaki ailelere destek olmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

"Müminler birbirlerini sevmekte, birbirlerine acımakta ve birbirlerini korumakta bir vücuda benzerler. Vücudun bir uzvu hasta olduğu zaman, diğer uzuvlar da bu sebeple uykusuzluğa ve ateşli hastalığa tutulurlar." [Buharî, Edeb 27; Müslim, Birr 66]
 
İçinde bulunduğumuz bu karanlık dönemde, mazlumların kaybolan umutlarını yeniden aydınlığa kavuşmalarına birlikte vesile olalım..
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...