Antonie Zahra: Lübnan kurumları Hizbullah’tan temizlenmeli

GÜNDEM 11 Mayıs 2016 18:30
Videoyu Aç Antonie Zahra: Lübnan kurumları Hizbullah’tan temizlenmeli

Lübnan milletvekili Antonie Zahra, ülkenin kurumlarının Hizbullah’tan temizlenmesi gerektiğini ve bu yönde çalıştıklarını açıkladı.

Milletvekili Antonie Zahra, Hizbullah'ı sert bir biçimde eleştirerek örgütün Yemen, Bahreyn ve Körfez ülkelerinin iç işlerine müdahale ederek, Lübnan'ın sırtında bir kambur oluşturduğunu söyledi.

Zahra yaptığı açıklamada “ülkenin kurumları çöküyor, başkanlık seçimleri tıkandı; İran'ın Suudi Arabistan'ın Tahran'daki elçiliğine ve Meşhed'deki konsolosluğuna saldırmasının Beyrut ile Riyad'ın ilişkileri mahvoldu, Suudi Arabistan yardımını kesti” dedi.

Milletvekili, Hizbullah'ın sebep olduğu bu bozulmanın derhal giderilmesi gerektiğinin altını çizerken ordunun ve askeri kurumların Hizbullah ve bağlaşıklarından tamamen temizlenerek Lübnan'ın demokratik ve huzurlu bir ülke haline getirilmesi gerektiğini söyledi.

Zahra “Maalesef Lübnan bu sorunu her zaman demokratik ve barışçıl yollar ile çözmeyi denedi, bundan vazgeçmemeliyiz. Aksi takdirde ülkeyi Hizbullah'ın eline bırakıp bir daha geri dönmemek üzere ülkemizi terk etmek zorunda kalırız” dedi.

IRGC İLE ORTAK HAREKET EDİYORLAR

Zahra, Hizbullah'ın İran Devrim Muhafızları'nın (IRGC) Kasım Süleymani tarafından komuta edilen dış operasyonlar birimi Kudüs Güçleri ile ortak hareket ederek Yemen, Bahreyn ve Körfez ülkelerinde kaos yarattığını da onayladı.

SURİYE'DE SAVAŞI UZATIYORLAR

Hizbullah'ın Suriye'deki savaşın devam etmesinde büyük rolü olduğunun üzerinde duran Milletvekili Zahra, örgütün Lübnan'ın Arap Ligi konferansındaki duruşunu da olumsuz biçimde etkilediğini söyledi. Konferansta olanların büyük bir hata olduğunu söyleyen Zahra, bu gibi durumlardan kaçınılması gerektiğini belirtti.

Kaynak : Timeturk
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X