Arakan Yok Olmak Üzere, Katliam sona eriyor

ÖZEL HABER 18 Ekim 2017 18:20
Videoyu Aç Arakan Yok Olmak Üzere, Katliam sona eriyor

Dünyanın sessizliğe gömülüşüyle beraber, katliam ve saldırıların durmaması sonucu Arakanlılar Bangladeş yollarında, yüzbinlerce kişi zulümden hicret için yollara çıktı.

 ISLAHHABER  Hikmet SEVER


Myammar budistlerinin işkenceleri, katliamlarını sürekli haber yapıp gündem etmeye çalıştığımız Arakan'da sona yaklaşılıyor. 2 milyondan fazla Arakan'lı yurtlarını terk edip zulümden kurtuluşa hicret yolculuğa devam ediyor.

Bugüne kadar Müslüman coğrafyalardaki zulmün sesi olmak için mücadele ettiğimiz bu süreçte, belkide son haberleri yaptığımız Arakan'da sadece bir kaç yüzbin kişi kaldı. Artık Arakan diye bir yer kalmadı demekten üzülüyoruz. Bir coğrafyada daha Müslümanlara etnik temizlik yapıldı, ve şimdilik başarılı olundu.

Arakanda çekilen son görüntülerde onbinlerce hatta yüzbinlerce kişi zulümden hicret ederek Bangladeş yollarına düştüğü görüntülendi. Müslüman coğrafyaların liderleri Myammar hükümetini kınamaktan başka bir şey yapmadı (ne işe yarıyorsa!), zaten Myammarı İsrail bile kınadı, nasıl olsa kınamak parayla değil.

Artık sivil toplum kuruluşlarınında, devlet mekanizmalarınında Arakan'a yardım toplamasına gerek kalmadı, bir Müslüman coğrafya daha gözler önünde budist soykırımıyla yok edildi.

Arakan'dan hicretin son görüntülerini sizlere sunmak istedik, kimbilir artık gündem olmadığından dolayı Arakan'da zulüm bitti, herşey normale döndü diye düşünenler vardır.
ARAKAN'DA KATLİAM NASIL BAŞLAMIŞTI?

Kaynak : ISLAH HABER
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X