Asgari ücret belli oldu: 4.250

EKONOMİ 16 Aralık 2021 16:50
Videoyu Aç Asgari ücret belli oldu: 4.250

Başkan Erdoğan Asgari Ücret 2022 zammını bu sözlerle açıkladı! Asgari ücret maaşı 2022 zam oranı ne kadar oldu?

 Başkan Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücret 2022 zammı için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ilk olarak Çalışma Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret zammı açıklaması yaptı. Bilgin taraflara teşekkür ettikten sonra sırası ile işçi ve işveren tarafına asgari ücret 2022 açıklaması için söz verdi. Son olarak sözü Başkan Recep Tayyip Erdoğan aldı. Erdoğan, asgari ücret zammının yüzde 50,4 oranında gerçekleştiğini bildirdi. Başkan Erdoğan, "Son 50 yılın en yüksek zammı yapıldı" dedi. Erdoğan, asgari ücretten gelir ve damga vergisinin de kaldırıldığının müjdesini de verdi. İşte yüzde 50,4 zam sonrası asgari ücret 2022 ve son dakika haberinin detayları...


Asgari ücret zammı 2022 Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklandı. Başkan Erdoğan, işçi ve işvereni beraber olarak mutlu edecek bir rakam kararı alındığını ifade etti. Erdoğan asgari ücret zammı ile ilgili, "Son 50 yılın en yüksek artışı. Yüzde 50'den fazla zam yapıldı" dedi. Erdoğan daha sonra asgari ücret 2022 zammı ile en düşük maaşı duyurdu. Erdoğan, asgari ücret zammı sonrası, asgari ücretli vatandaştan gelir ve damga vergisi alınmayacağını söyledi.

ASGARİ ÜCRET 2022 BAŞKAN ERDOĞAN TARAFINDAN RESMEN AÇIKLANDI

Asgari ücret 2022 zammı için gözlerin çevrildiği basın toplantısı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zammı 2022 için şu açıklamayı yaptı:

Bilindiği gibi bir sonraki yılın asgari ücreti her yılın Aralık ayında bakanlığımızın nezaretinde çalışan ve işverenler tarafından belirlenmelidir. Önümüzdeki yılın Aralık ayında yine işçi ve işveren bir araya gelecek ve yeni zammı belirleyecek. Bugünkü toplantılarla nihai karar verildi. 4 bin TL'nin üzerinde olması gerektiği yönünde komisyon kararı bildirildi.

ASGARİ ÜCRET 2022 BELLİ OLDU: 4 BİN 253 TL

Asgari ücreti 2022 en alt rakam 4 bin 250 TL olarak belirlendi. Çocuk sayısına göre bu rakam daha da artacak. Artış son 50 yılın en yükseğidir. Artış yüzde 50'nin üzerindedir.

Kimse ne işveren ne de işçi üzerinden herhangi bir spekülasyona girmemelidir. Bunların da istismarını yapmamalıdır. Yok geçmişte dolar şuydu, hesabı dolar üzerinden yaklaşmak doğru değildir. Sizin geçmişinizde siz TL'nin olduğu bir ülkede siz bu insanları dolarla mı, euro ile mi çalıştırıyordunuz bu insanları. Türk Liramızı kimseye yedirmeyeceğiz. Bazı sıkıntılarımız var bunları aşacağız.
Kaynak : Sabah
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL