Asgari ücreti beklemeden 500 TL zam yaptılar

EKONOMİ 23 Ekim 2021 14:09
Videoyu Aç Asgari ücreti beklemeden 500 TL zam yaptılar

Asgari ücretle çalışan binlerce işçi marketten pazara iğneden ipliğe gelen zamlara yenik düşüyor. Patronlar şimdiden elini cebine attı. Asgari ücret zammını beklemeden 500 TL zam yaptı.


Türkiye'nin önde gelen sanayicileri çalışanları için kesenin ağzını açtı. Son dönemde enflasyondaki artışı dikkate alan bazı patronlar, çalışanlarına destek olmak için maddi yardımda bulunmaya başladı. Türkiye'nin birçok şehrinden iş insanı çalışanlarına maddi destekte bulunacağını açıkladı. 

AYLIK 500 TL EK ZAM

Sabah'tan Feride Cem'in haberine göre Kahramanmaraş'ta tekstil patronu çalışanlarına aylık ilave 500 TL zam yaptı. Tekstil sahibi Kadir Kurtul, "Son dönemde enflasyondaki artışa bağlı olarak çalışanlarımızın alım gücünün düştüğünü gözlemliyoruz. Çok şükür biz de işverenler olarak bu dönemde iyi kazanıyoruz. Bunda 4.150 çalışanımızın büyük emeği var. Çalışanlarımız olmazsa biz, biz olmazsak onlar olmaz. Birlikte kazanıyoruz, siparişlerimiz gayet iyi gidiyor" dedi.

Bu nedenle üç ay boyunca çalışanlarımıza 500'er lira vereceklerini aktaran Kurtul, "Yılbaşında da ilave bir ödeme yapmak istiyoruz" dedi. Birçok iş insanın benzer bir tutum sergilediğini söyleyen Kurtul, "İşverenler olarak bu süreçte üzerimize düşeni yapmalıyız" mesajı verdi.
 
PATRONLAR ELİNİ CEBİNE ATTI: ASGARİ ÜCRETİ BEKLEMEDEN ZAM YAPTI

Hazır giyim sektöründe de işverenlerin çalışanlarına destek olduğunu söyleyen İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe de, "Sektörümüzde birçok şirket yılbaşını beklemeden çalışanlarına zam yaptı" dedi.

Bu süreçte çalışanlara verilen desteğin büyük önem taşıdığını anlatan Gültepe, şunları kaydetti: "Biz de kendi şirketimiz Talu Tekstil'de çalıştırdığımız 3 bin kişiye maaşları üzerinden belli oranda maddi destek sağladık." Bütçesi elveren firmaların bunu yapması gerektiğini ifade eden Mustafa Gültepe, "Bu süreçte elbirliği yapmak çok önemli" değerlendirmesini yaptı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...Paragraf Soru Bankası

MD DİJİTAL