AYASOFYA KARARI YUNANİSTAN'DA KARIN AĞRISINA SEBEP OLDU

AVRUPA 12 Temmuz 2020 19:03
Videoyu Aç AYASOFYA KARARI YUNANİSTAN'DA KARIN AĞRISINA SEBEP OLDU

Yunanistan'da aşırı sağcı bir grup Ayasofya kararının ardından Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği önünde Türk bayrağı yaktı.

Ayasofya kararının ardından Yunanistan'da Türk bayrağı yakıldı
 

Yunanistan'da aşırı sağcı bir grup Ayasofya'nın statüsünün değiştirilmesi kararını Türkiye'nin Atina Büyükelçiliği'nin önünde protesto etti.

Gösteriyi organize eden aşırı sağcı partinin kurucusu Ilias Kasidiaris gösteriye "yüzlerce Yunanın" katıldığını ileri sürdü. Göstericiler protesto sırasında Türk bayrağını ateşe verdi. Aşırı sağcı Altın Şafak Partisi'nin eski bir üyesi olduğu öğrenilen Kasidiaris, protesto görüntülerini parti sitesinden, Twitter ve Youtube hesaplarından paylaştı.

"Tüm camileri kapatın"

Protestocular büyükelçilik önünde "Tüm camileri kapatın" sloganları atarak Türkiye'nin Ayasofya kararını protesto etti.

Protesto sırasında konuşan aşırı sağcı politikacı Kasidiaris, Başbakan Kriakos Miçotakis hükümetini "Yunan karşıtı" olmakla itham ederken, "varlığı ile yokluğu belli olmayan" hükümetin milli haklar için "son derecede tehlikeli" olduğunu kanıtladığını öne sürdü.

Politikacı, protesto sayesinde "kutsal mekanlara ihanet eden Türklere de ilk cevabın" verildiğini belirtti.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 1934 tarihli müzeye dönüştürülmesine ilişkin kararı iptalinin ardından Ayasofya'nın idaresinin Diyanet İşleri Başkanlığına devredilerek ibadete açılması kararını geçen cuma imzalamıştı.

Kaynak : euronews
1000
icon
Fatih TC 25 Temmuz 2020 23:36

Siz ancak öyle çöplüğünüzde Türk bayrağını yakmakla Meşgül olursunuz . Haysiyetiniz şerefiniz cesaretiniz varsa meydana çıkın . haysiyetsiz hazımsız Alçaklar ve korkaksınız siz Yunanistan’da size yakışanı yapıyorsunuz. Bizde Türkiye’de bize yakışanı yaptık. İyimi.

1 0 Cevap Yaz
Fatih TC 25 Temmuz 2020 23:31

Yunanistan artık bu komlexten kurtulmalı ve gerçekleri kabul etmeli. Kabul etmezseniz seve seve TC Nin her bir ferdi size kabul ettirir . Anladınız onu siz.

1 0 Cevap Yaz

MD DİJİTAL