Batı Yaka, Kudüs ve Gazze Şeridi’nde 16 Kişi Gözaltına Alındı

FİLİSTİN 28 Temmuz 2019 18:11
Videoyu Aç Batı Yaka, Kudüs ve Gazze Şeridi’nde 16 Kişi Gözaltına Alındı

İşgal güçleri dün gece ve bu sabah (28 Temmuz Pazar) erken saatlerde Batı Yaka, Kudüs ve Gazze Şeridi sınırında 16 Filistinliyi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 7 kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

İşgalcilere ait haber siteleri, Batı Yaka’da gözaltına alınanların işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan kişiler olduklarını öne sürdü.

İşgal ordusu, Batı Yaka’nın kuzeyinde gerçekleştirilen baskın ve aramalar sırasında tabanca ele geçirildiğini iddia etti.

Kudüs’teki yerel kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, işgal güçleri kentin kuzeydoğusundaki El-İseviyye beldesinde evlere baskın düzenleyerek arama yaptı ve 7 genci gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin dün gece Gazze Şeridi’nin güneyinde de Filistinli iki genci sınır hattını geçtikleri gerekçesiyle gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin Temmuz ayının başından bu yana Gazze Şeridi sınırında sınır ihlali gerekçesiyle 10 kişiyi gözaltına aldığı ifade edildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


MD DİJİTAL