Batı Yaka'da 5 Kişi Yaralandı

FİLİSTİN 18 Mayıs 2019 11:55
Videoyu Aç Batı Yaka'da 5 Kişi Yaralandı

Batı Yaka'da dün (17 Mayıs Cuma) gerçekleştirilen saldırılarda 5 Filistinli yaralandı.

Dün öğleden sonra Kefer Kadum beldesinde ahalinin haftalık gösterilerini gerçekleştirmek amacıyla çıkmaları üzerine işgalcilerin saldırıda bulunmaları ve gösteriyi dağıtmak istemeleri sebebiyle çatışmalar çıktı.

Yerel kaynakların verdiği bilgilere göre burada 4 Filistinli lastik mermiyle yaralandı.

Yerel kaynaklar ayrıca işgal güçlerinin yoğun bir şekilde göz yaşartıcı gaz bombası attıkları ve bu bombalardan da onlarca kişinin etkilendiği belirtildi.

Kefer Kadum beldesinde ahali ve yahudi yerleşimine karşı olan aktivistler her Cuma ve Cumartesi ırkçı ayrım duvarına karşı barışçıl gösteri düzenliyorlar.

Filistin Sağlık Bakanlığı'nın verdiği bilgilere göre dün akşam saatlerinde de Batı Yaka'nın güneyindeki El-Halil şehrinin batısında yer alan Beyti Avva beldesinde bir Filistinli işgal güçlerinin saldırıları sonucu ayağından hafif yaralandı.

Batı Yaka bölgesinde her Cuma günü işgal rejiminin yahudi yerleşimi faaliyetlerine ve ırkçı ayrım duvarına karşı muhtelif bölgelerde barışçıl nitelikli gösteriler düzenleniyor. Ancak işgal güçlerinin bu gösterilere müdahalede bulunması sebebiyle bazen çatışmalar çıkıyor.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...