Batı Yaka ve Kudüs’te 11 Filistinli Gözaltına Alındı

FİLİSTİN 17 Haziran 2019 10:17
Videoyu Aç Batı Yaka ve Kudüs’te 11 Filistinli Gözaltına Alındı

İşgal ordusu dün sabah (16 Haziran Pazar) erken saatlerde Batı Yaka ve Kudüs’ün çeşitli bölgelerine baskınlar düzenleyerek 11 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik direniş eylemlerine katıldıkları için aranan 8 kişiyi gözaltına aldığını açıkladı.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Ramallah’ın kuzeybatısındaki Nebi Salih köyünde Kerim Et-Temimi isimli genci gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin eski esir Lüey Abdurrezzak’ı da Nebi Salih köyündeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin Mahmud Nebil Takatıka ve Muhammed Ali Takatıka isimli gençleri Beytlahim’in güneyinde yer alan Beyt Feccar beldesindeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığını ve her iki evde de arama yaptığını bildirdi.

Nebi Salih köyünde ve El-Halil’in kuzeyindeki El-Arrub Kampı’nda işgal güçlerinin baskını sırasında çatışmaların yaşandığı, işgal askerlerinin yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı ifade edildi.

Kudüs’te ise işgal güçlerinin Eski Belde sakinlerinden Ahmed Ebu’l-Heva ve Ubade Necib ile Mescid-i Aksa bekçisi Halil Et-Terhuni’yi gözaltına aldığı öğrenildi.
Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...


Ahmed Yasin
MALCOM X